Як спорт допомагає будувати нетворкінг у бізнесі - розповідає інвестор Руслан Тимофєєв [ Редагувати ]
Тімбілдінг і нетворкінг – це чи не найскладніші виклики для створення злагодженої роботи в компанії і пошуку нових зв’язків. Але все простіше, якщо користуватися досвідом з інших сфер – наприклад, спорту. Вміння працювати в команді, лідерські якості, стресостійкість – все це можна розвинути як в роботі за комп’ютером, так і на спортивному майданчику. А ще краще – об’єднати найкраще з обох з них.
Зв’язок світів бізнесу й спорту багатогранний і створює нові можливості для навчання та роботі з людьми. Розуміючи спільні стратегії та мислення, компанії можуть вчитися у спорту й тим самим підвищувати ефективність бізнес-процесів.
Руслан Тимофєєв, фаундер венчур-білдеру CLUST і венчурного фонду Adventures Lab, розповів, як спортивний спосіб життя допомагає фаундерам тримати руку на пульсі.
1. Ні – прокрастинації, так – тайм-менеджменту
Бажання та рішучість перемогти, незалежно від ціни – рушійна сила, що змушує спортсмена вставати з ліжка для тренування о 5:00 ранку холодним зимовим ранком. Спортивні люди знають, що шлях до успіху завжди сповнений пасток, і прийняття тимчасових поразок і невдач – невід’ємна та важливою частиною шляху до успіху. Цей підхід налаштовує на дисциплінованість і позитивні звички.
Відповідно, в бізнесі таке "переможне" й дисципліноване мислення так само сприяє продуктивності та успіху. Це дає змогу підприємцям прагнути до розвитку та долати неминучі виклики, з якими вони стикатимуться на своєму шляху. Побудова дисципліни й робочої рутини неможлива без тайм-менеджменту, що допомагає чітко проставляти цілі, дедлайни й пріоритетність задач. Цілеспрямованість і вміння поділити свої плани на невеликі кроки – антипод прокрастинаторських тенденцій, що заважають продуктивності.
Раціональне мислення допомагає зберігати баланс між роботою й особистим життям. Тому Руслан Тимофєєв пропонує поєднувати спорт разом із командними ініціативами. допомагають налагодити командні зв’язки та сприяють зміцненню один одного.
Через війну особисті зустрічі стали на вагу золота. Однак навіть віддалений формат роботи не заважає команді CLUST триматися разом. Задля цього Руслан Тимофєєв разом з колегами й партнерами створив невелике внутрішнє WHOOP-ком’юніті. За допомогою браслетів WHOOP члени команди діляться своїми результатами в фізичній активності й навіть змагаються між собою.
2. Від гравців до бізнес партнерів: спортивні події як засіб нетворкінгу
Чи замислювались ви над тим, чому на Заході лідери ділового світу полюбляють грати в гольф і хокей на траві? Все тому, що подібні матчі – це не лише відпочинок, але й можливість створити нові робочі контакти в неформальній ситуації. Непропорційно велика кількість керівників компаній займалися спортом у молодості. Візьмемо, наприклад, Марка Цукерберга, який був шкільною зіркою фехтування, і Браяна Мойнігана, генерального директора Bank of America, що грав у регбі.
Руслан Тимофєєв поділився власним досвідом про те, що під час занять спортом, командних змагань і тренувань у залі він сам познайомився з великою кількістю талановитих людей. З деякими з них його поєднують не тільки спорт і дружба, але й бізнес-інтереси. Таким чином, будь-яка фізична активність може стати приводом для нових бізнес-зв’язків.
Розуміючи це, українські компанії все частіше організовують спортивні івенти для покращення нетворкінгу. Наприклад, нещодавно під час IT-Arena у Львові був організований спільний ранковий біг із іншими учасниками цьогорічного заходу, до якого міг долучитися кожен.
3. Разом до фінішу: спорт як будівельник корпоративного духу
Щоб досягти успіху в спорті чи бізнесі, вам необхідна мережа підтримки. Спортсменам потрібні тренери, інструктори, фізіотерапевти, психологи, спонсори та інші члени команди, щоб підтримувати свій розум і тіло у найкращій формі. Підприємці так само потребують командної співпраці з партнерами, наставниками, радниками, юристами, бухгалтерами, інвестором тощо. Їхня спільна мета – забезпечити якомога динамічніший розвиток бізнесу.
З цього випливає, що спорт підвищує вашу здатність працювати в команді. Спортсмени розуміють, що досягти успіху можна лише завдяки підтримці один одного в реалізації свого колективного потенціалу. Підприємці, що займаються спортом, також краще усвідомлюють вплив їхніх власних результатів на загальний успіх команди.
Саме тому спільні спортивні тренування – це запорука зміцнення атмосфери довіри й співпраці. Це дозволяє співробітникам не лише краще пізнати одне одного, але й створює відчуття єдиної мети, що сприяє злагодженій роботі команди.
4. Фізичні навантаження – буст для продуктивності
Підприємці та засновники бізнесу, як правило, працюють довго й важко, де робоча норма складає 70+ годин на тиждень, на відміну від більш традиційних 40-45 годин. Щоб витримати цей режим, потрібна неабияка витривалість. І саме займаючись спортом, пілатесом або аеробікою, ви закладаєте здібність переживати напруження легше.
Руслан Тимофєєв максимально заохочує команду CLUST до підтримки здорового способу життя. Фаундер нещодавно провів велику лекцію для всіх співробітників на тему довголіття. Протягом заходу він торкнувся наступних тем:
-
як спорт і здорове харчування допомагають уповільнити старіння;
-
важливість фізичної активності;
-
як скласти збалансоване харчування;
-
вплив повноцінного сну на самопочуття;
-
чому потрібно проводити регулярні чек-апи;
-
турбота про ментальне здоров’я.
Цей захід теж виявився приводом для нетворкінгу й покращення комунікації. Після лекції колеги почали ділитися власним досвідом і спілкуватися один з одним щодо обговорених питань.
5. Довголіття для людини = довгостроковість для бізнесу
Успішні бізнесмени постійно знаходяться в пошуку інноваційних рішень і слідкують як за успіхами, так і невдачами своїх конкурентів. Цим керує універсальна мета – забезпечити максимальний строк існування бізнесу. Так само й в побуті: люди прагнуть до уповільнення старіння і довголіття.
Чим більше ви приділяєте часу фізичним навантаженням, тим сильнішими стають витривалість та імунітет. А людина з міцнішим здоров’ям має більше енергії на роботу й проактивну позицію, що загалом впливає на довготривалість позитивних результатів.
Навіть якщо у вас немає часу на повноцінні спортивні заняття, Руслан Тимофєєв у своїй лекції рекомендував дотримуватися фізичної активності в рутині:
-
Ходити 10+ тисяч кроків на день.
-
Практикувати 2–5 походів до зали на тиждень (плюс кардіо).
-
Правильно складати план тренування. Якщо у вас немає таких знань, краще довіритись тренеру або ходити на групові заняття.
-
Робити розминку перед силовими вправами.
-
Дозволяти не більше 1.5–2 годин нерухомої активності поспіль. Під час роботи за комп’ютером робіть невеликі перерви для п’ятихвилинної зарядки.
Таким чином, засновник CLUST резюмує, що спорт та бізнес пов’язані більше, ніж здається на перший погляд. Спорт – це не тільки користь для фізичного здоров’я. Це також спосіб змінити світогляд, бізнес-оточення й щоденну продуктивність на краще.