Підприємства зможуть бронювати працівників на рік після оновлення статусу критично важливих — Мінекономіки [ Редагувати ]

Підприємства, які вже мають статус критично важливих, але ще не оновили його, зможуть забронювати працівників до 28 лютого 2025 року. Після підтвердження статусу за новими критеріями бронювання буде продовжено на 12 місяців.
Як повідомляє Міністерство економіки, такі зміни передбачені постановами №76 та №1332, ухваленими Кабінетом Міністрів 29 листопада. Для бронювання працівників компанії мають отримати або оновити статус критично важливих, виконавши три з восьми встановлених критеріїв.
Обов’язковими вимогами є:
- середня зарплата на підприємстві щонайменше 2,5 мінімальних (приблизно 20 тисяч гривень), таку ж суму має отримувати працівник, якого бронюють;
- відсутність заборгованості зі сплати податків;
- третій критерій підприємство обирає самостійно із тих, що визначені у постанові №76 або галузевих чи регіональних документах.
На оновлення статусу підприємства мають понад три місяці, до кінця лютого 2025 року. Разом із цим уряд дозволив компаніям з чинним статусом критично важливих бронювати працівників до вказаного терміну.
Також спрощено перевірку відповідності зарплат вимогам. З 1 грудня підприємства можуть бронювати працівників, декларативно підтвердивши на порталі «Дія», що їхня заробітна плата становитиме не менше 20 тисяч гривень.
У разі подання неправдивої інформації про зарплати підприємство втратить статус критично важливого й не зможе повернути його протягом як мінімум шести місяців.