російська економіка під ударом: як G7 планує дотиснути путіна [ Редагувати ]
Санкції за санкціями. Міністри фінансів країн Групи семи обговорюють подальші санкції проти росії у Канаді. Україну представляє голова мінфіну - Сергій Марченко. Київ просить G7 знизити ціну на російську нафту до 30 доларів за барель. Яких обмежень для економіки агресора вже вдалося досягнути і які шанси на втілення нової пропозиції? Дивіться далі.
Майже три місяці на підготовку і новий 17-й пакет санкцій проти росії затверджено. Він має посилити тиск на росію, щоб підштовхнути її до мирних переговорів, каже топдипломатка ЄС.
Кая Каллас, верховна представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки:
Єдиний варіант - це посилити тиск на росію, щоб вона серйозно сіла за стіл переговорів. Сьогодні ми схвалили ще один пакет санкцій, і він, зокрема, спрямований проти тіньового флоту москви.
Майже 200 танкерів, що незаконно перевозять російську нафту, потрапили до чорного списку Євросоюзу. Це наймасштабніше розширення, яке збільшило кількість підсанкційних суден до майже трьох з половиною сотень. Крім того, нові санкції зачепили кілька великих російських енергетичних компаній, а ще 45 фізичних осіб і підприємств з військово-промислового комплексу. Загальна кількість осіб та організацій перевищила 2400.
Ірина Іванова, кореспондентка:
Нові санкції проти росії запровадила і Велика Британія, але не Сполучені Штати. Хоча така домовленість між європейцями та американцями була - посилити економічний та фінансовий тиск у разі, якщо росія не піде на припинення вогню. Утім пакет, підготовлений сенаторами Річардом Блюменталем і Ліндсі Ґремом, досі на розгляді Конгресу.
Європейці не втрачають надії переконати США посилити тиск на росію. Такі переговори веде, зокрема, Німеччина. Утім, якщо домовитися з американцями не вдасться, ЄС готовий далі тиснути на росію сам.
Кая Каллас, верховна представниця ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки:
Нам потрібна підтримка всіх учасників, і ми знаємо, що Америка також працює над санкціями проти росії, якщо не буде досягнуто згоди на перемирʼя. І ми чітко побачили, що згоди немає. Звісно, ми - демократії. Це потребує часу, це складно, і стає дедалі складніше. Але я не думаю, що в нас є вибір. Ми повинні посилювати тиск.
Тим часом у Брюсселі почали підготовку до нового 18-го пакету обмежень. До нього мають увійти нові обмеження проти російської енергетики, банківського сектора і зменшення ціни на російську нафту. Україна пропонує знизити стелю удвічі - з 60 доларів до 30. Про це міністр закордонних справ України говорив з європейськими дипломатами в Брюсселі.
Андрій Сибіга, міністр закордонних справ України:
Ми порушили питання про обмеження ціни на російську нафту. Я озвучив цифру, яку ми вважаємо виправданою, українська сторона, 30 доларів. Ми представили наше бачення щодо інших санкційних кроків. Ми зараз на тому етапі, коли спільними зусиллями ми можемо завдати руйнівного удару по економіці росії, тим самим змусивши їх до миру.
Зниження граничної ціни на російську нафту обговорюють міністри фінансів країн великої сімки, які зібралися в Канаді. За попередньою інформацією Рейтер, Євросоюз підтримує зниження ціни до 50 доларів за барель.