У Києві відбувся благодійний концерт KOZAK SYSTEM на підтримку ветеранів [ Редагувати ]
Виступ рок-гурту "Козак Сістем" зібрав під стелею одного з найбільших ТРЦ Києва сотні людей. Задля мети - зібрати гроші для ветеранів війни, які, захищаючи нашу країну, втратили кінцівки. На благодійному концерті побувала наша кореспондентка Валерія Глущенко.
Піснею з досить символічним текстом гурт "Козак Сістем" відкриває благодійний концерт на підтримку ветеранів російсько-української війни, які дістали важкі поранення та втратили кінцівки. Захід, що відбувається в одному з найбільших торгівельних центрів Києва, зібрав під одним дахом сотні небайдужих людей.
Юлія Щаслива, генеральна директорка ТРЦ:
Наш захід - задля збору коштів для проведення операцій, складних операцій. Складні ампутації, це коли немає суглобів і треба ще робити операції з встановлення імплантів, біонічних протезів. Для того, щоб наші хлопці почали ходити.
У реабілітаційному центрі "Титанові", на підтримку якого сьогодні й організували благодійний захід, військовослужбовцям і ветеранам допомагають безоплатно.
В'ячеслав Запорожець, засновник реабілітаційного центру "TYTANOVI":
В нас на стаціонарі знаходиться 32 ветерани. Ми займаємось складною ампутацією: подвійна, потрійна. Травми кісток. Також у нас сучасна протезна майстерня, наша спеціалізація - це біонічні протези верхніх кінцівок, це протезування складне, подвійне стегон.
У центрі військовослужбовці проходять комплексне обстеження всього організму, отримують психологічну допомогу. А головне - до кожного пацієнта тут індивідуальний підхід.
Датчики знімають потенціал з м'язів. Наш м'яз генерує електричний сигнал, який потім знімається цим сенсором. Таким чином ми можемо керувати, коли ми напружуємо м'язи.
Антон демонструє, як відбувається налаштування протеза. Захисник був поранений торік у травні. Зараз, у реабілітаційному центрі, допомагає іншим ветеранам повертатися до цивільного життя.
Антон Іванців, керівник технічного відділу реабілітаційного центру "TYTANOVI":
Центр за час створення уже 55 протези поставив. Це дуже великий результат, навіть в масштабності Європи.
Серед пацієнтів реабілітаційного центру був і Федір. Нині він власник однойменної кав'ярні. Називає її інклюзивним простором, адже всі працівники тут - ветерани, які втратили на війні кінцівки.
Федір Самбурський, власник кав'ярні:
Створювався сам концепт, запустили. Тут зібрались, змонтувались. Але запустились буквально за три доби. Бо ми тут і ночували всією командою. Але нічого, ми ж таки запустили. Це інклюзивний простір для людей, які просто можуть сюди прийти поговорити. Будь-який військовий чи то ветеран. Кава безкоштовна, розмови теж безкоштовні. У випадку, щоб просто підказати чи стати опорою.
В'ячеслав Запорожець, засновник реабілітаційного центру "TYTANOVI":
Вони стидаються ходити по торгівельних центрах. І наше завдання, суспільства, це прийняти їх. Допомогти. Тому я кажу, бачите ветерана на протезі, підійдіть, поздоровайтесь, скажіть: "Вітаю, здоров'я бажаю. Як справи, яка потрібна допомога?"
Допомогти адаптуватися воїнам у цивільному житті - одне з головних завдань суспільства. І чекати завершення війни не варто, наголошують організатори та партнери благодійного заходу. Адже тисячам ветеранів підтримка потрібна вже зараз.
Максим Міклашевськй, директор департаменту маркетингу UKRNAFTA:
Ми передаємо сьогодні на благодійний збір 250 тисяч грн. Долучаємось до цього. А ще закликаємо всіх допомагати. Нам потрібно реабілітувати наших хлопців та дівчаток. Для того, щоб вони мали спокійне, здорове життя.
Усі зібрані на концерті гроші будуть направлені на відновлення та реабілітацію бійців і ветеранів у центрі "TYTANOVI". Водночас організатори анонсують: попереду ще багато заходів на підтримку наших захисників, які віддали за наш спокій найцінніше - своє здоров'я.