У МОЗі отримали автомобілі-рефрижератори для транспортування вакцини [ Редагувати ]
Українці хворіють! За даними МОЗу, нині триває сезонне зростання кількості недужих на грип та віруси! Водночас лікарі наголошують: від інфекцій можна вберегтися. Зокрема, через вакцинацію. А якщо живете далеко від лікарні - препарати можуть привезти! Щоб забезпечити надійність процесу та зберегти якість вакцин, в Україні впроваджують сучасні технології транспортування та зберігання ліків. Напередодні, приміром, у МОЗі отримали нові автомобілі-рефрижератори.
Це спеціальна "холодова кімната". Тут зберігаються вакцини, перш ніж їх постачать в медзаклади у регіонах. Зараз на термометрі плюс 2 градуси, це цілком прийнятна температура для зберігання ампул. Але достатньо нашій знімальній групі пробути тут кілька хвилин, і всередині теплішає - автоматично запускається система охолодження.
Оксана Майборода, фахівець з імунопрофілактики:
Наш холодильник почав охолоджувати, тому що нас багато тут, температура почала нормалізуватись.
Для кожної вакцини свої оптимальні умови. Зокрема, низька температура. І важливо довезти препарати до регіонів, також дотримуючись вимог зберігання. Для цього потрібні ось такі автомобілі-рефрижератори зі спеціальними боксами.
Сергій Федоров, фахівець з охорони здоров’я:
Ось такий бокс тримає холод декілька днів і має захист від заморожування. Деякі вакцини чутливі до холоду, інші до тепла. Ось ці логери допомагають контролювати температуру. Вони записують дані, а потім можна навіть роздрукувати.
8 новеньких машин передав Міністерству охорони здоров’я України Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ. Ними можна доправити вакцину навіть у найвіддаленіші куточки України. Зокрема, й у прифронтові регіони.
Маріанна Франко, Голова Офісу гуманітарної допомоги ЄС в Україні:
Ці фургони - своєрідні "рятівнички". Бо завдяки їм вакцини потрапляють до медичних закладів саме тих регіонів, де сім'ї продовжують стикатися з надзвичайними труднощами. Покращуючи процес зберігання та доправлення вакцин, ми, зокрема, допомагаємо дітям зростати здоровими та сильними, попри всі складнощі.
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України:
Коли був "ковід 19", ми поставили для себе мету створити в Україні Європейську модель холодового ланцюга. Щоб ми розуміли на кожному етапі, як транспортуються і зберігаються імуноглобулінові препарати. Сьогодні ви бачите частину автомобілів, які дозволяють розвозити вакцину з холодових кімнат до центрів первинної медико-санітарної допомоги. В цьому році тільки вже поставили 700 холодильників. А в цілому по країні поставили понад 3000 холодильників, в яких можна контролювати температурний режим. Це всі обладнання, що дозволяють працювати безперервно 72 години при відключеннях світла.
Уже за мить нові автомобілі вирушать до прифронтових міст. Аби кожен українець, хто дбає про своє здоров’я, міг отримати захист вчасно і без втрати якості препарату.