На період зимових свят в Україні посилять заходи безпеки [ Редагувати ]
Під час новорічних святкувань у багатьох містах посилені заходи безпеки. Повністю заборонені продаж та використання піротехнічних засобів. І особлива увага до протипожежної безпеки. Про ситуацію у Дніпрі та Хмельницькому - наступний матеріал.
На ринках Хмельницького метушня. Люди купують подарунки, ялинки та прикраси. А ось феєрверків чи петард на прилавках не знайти.
Під час війни не можна таким торгувати, заборонено.
Ми таким ніколи не займалися. В нас тільки новорічне світло і все.
Міська влада заборонила продавати піротехнічні засоби ще 5 років тому.
Олександр Симчишин, міський голова Хмельницького:
Бачимо, що ті магазини, які торгували піротехнікою, дійсно дотримуються цього рішення. Ну, і дуже сподіваюсь саме на совість і сумління кожного хмельничанина. Треба розуміти, що використання салютів в новорічну ніч, як і в будь-який день, це дуже серйозна шкода для людей, які втратили рідних на війні, для поранених хлопців, для хлопців, які повернулися, ветеранів або у відпустці.
Найбільші магазини, де продавали піротехніку, і справді не працюють.
Наталія, жителька Хмельницького:
Всі вивезені з початку війни. В нас склади розібрані. Залишилася єдине що - вивіска, яку демонтувати просто дуже дорого.
Не заплановано цьогоріч у Хмельницькому й гучних святкувань. У середмісті, де була головна ялинка області, Алея слави загиблих Героїв. Тут скромно прикрасили "живу" новорічну красуню.
Це головна ялинка Дніпра. Головні відвідувачі тут - діти.
Я думаю, важливо. Діти й так травмовані, хоть какой-то праздник.
Дорослі ж пильності не втрачають. Наталія розповідає: на таких прогулянках завжди звертає увагу на те, де можна перечекати небезпеку через російські атаки.
Наталія, жителька Дніпра:
Ми з лівого берега, і там, де у нас така локація, там поряд підземний перехід є. Зараз вдвох, але ще є молодший син, якого ми привезли, щоб подивитися на цю ялинку, вийти зі стану стресу і якраз зрозуміти, що ти живий. Що це нормально веселитися і радіти.
Міську ялинку цьогоріч, з міркувань безпеки, встановили не на головній площі міста, а в одному з парків. При виборі місця враховували, щоб поруч було укриття.
Катерина Гришина, представниця Дніпровської міськради:
У безпосередній близькості від ялинки, буквально в 10 метрах від неї знаходиться мобільна захисна споруда. В парку Новокодацький у нас знаходиться не просто мобільна захисна споруда, а й найпростіше укриття, яке знаходиться в підвальному приміщенні адміністративної будівлі.
Під час святкувань вдома рятувальники також радять не нехтувати сигналами повітряної тривоги. Як і правилами пожежної безпеки, адже в новорічну ніч, кажуть в ДСНС, рекордна кількість викликів через займання.
Дмитро Клімов, заступник керівника відділу пожежної безпеки ГУ ДСНС у Хмельницькій області:
Щоб новорічні свята пройшли безпечно, ялинку слід встановлювати на стійкій основі. Ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації. Користуйтесь гірляндами та іншими прикрасами лише промислового виробництва.
Попри заборону позапланових перевірок, рятувальники провели роботу серед священнослужителів та власників ресторанно-розважальних закладів.
Олена, адміністраторка ресторану:
Ось бачите, у нас один вогнегасник є на барі, ще 2 є на кухні і взагалі, весь наш персонал знає, як діяти в екстрених ситуаціях.
Попри свята, кажуть в обласній військовій адміністрації, всі працюватимуть без вихідних.
Сергій Тюрін, голова Хмельницької ОВА:
З початку повномасштабної війни всі правоохоронні органи, ДСНС і відповідні служби працюють у посиленому режимі. Так само, у звичному режимі продовжать роботу усі державні органи та інституції. Зараз не до вихідних, тому святкувати будем після перемоги.
Комендантська година так само незмінно - розпочнеться опівночі.