Вивозить поранених і доставляє на передову БК: як працює дрон "Веприк" [ Редагувати ]
Наземний дрон "Веприк" вивозить поранених і доставляє на передову вантажі та БК. Це роботизований комплекс українського виробництва. "Веприка" мають на озброєнні і воїни 65-ї бригади. Як він працює та чи складно ним керувати - дивіться.
Запорізьким бездоріжжям мчить "Веприк". Так називається наземний гусеничний дрон, яким кермують воїни 65-ї механізованої бригади.
Боєць за позивним "Павук" першим освоїв усі тонкощі управління роботизованим комплексом. Задля цього мав спеціальний вишкіл, згодом закріпив знання у лавах рідної бригади. Ділився набутими навичками й з побратимами.
Позивний "Павук", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Машинка хороша, по грязюці і любі, як-то кажуть, перешкоди проходить. Цей "Веприк" просто буде нам спрощувати набагато, що люди будуть йти менш загружені, а людина, яка менш загружена, вона більш маневреніша.
"Веприк" - евакуаційний дрон українського виробництва. З його допомогою одразу можна вивезти двох людей.
І водночас залучити для евакуації менше особового складу.
Позивний "Павук", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Ті, що будуть працювати з "Веприком", вони будуть в укритті знаходитись, а якщо так, людськими силами виносити, це небезпечно. Дуже полюють, вони тільки побачать якесь скупчення людей, навіть є 200, вони вже там літають, слідять за цим, бо знають, що будуть підходити люди й будуть евакуйовувати.
"Веприк" уже забирав із передової поранених, доправляв "на нуль" провізію та БК. Як працює цей робот-помічник, нам показує боєць за позивним "Сержант". На війні він понад два роки. Одразу після початку повномасштабного вторгнення чоловік залишив роботу й усе, що мав в Іспанії. І повернувся боронити Україну.
Позивний "Сержант", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Багато пішло людей, тобто друзі, брати мої пішли, ну, і я не міг так сидіти, тому і приїхав також, правда вже всі друзі, слава Богу, живі, здорові, але списалися по пораненнях, а я ще служу.
"Сержант" каже: це його перший наземний дрон. "Веприк" спритний, міцний та надійний. І легший у кермуванні, ніж повітряні коптери.
Позивний "Сержант", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Легший, бо якби не було "Мавік", він же в повітрі, вітер грає дуже велику роль, дощ. Стараюсь працювати з любим, що дають, і все, що попадається під руки, бо війна, треба пристосовуватись до любого.
Бійці 65-ї розповідають: новітні технології відіграють важливу роль у цій війні. Утім, і звичні перевірені засоби не варто недооцінювати. Тому, окрім сучасної техніки і зброї, воїнам потрібні позашляховики та запчастини до них. Адже автівки на фронті - завжди витратний матеріал.
Авто дуже розхідний матеріал, через то, що ФПВ працюють, дуже часто ломаються, через то, що там ями, болота, ви повинні розуміти, що потреба завжди є в авто. Приєднуйтесь до збору на авто для наших воїнів.