На Рівненщині розбудовують мережу реабілітаційних відділень [ Редагувати ]
На Рівненщині триває розбудова мережі стаціонарної реабілітаційної допомоги. Спеціалізовані відділення облаштовують з нуля на базі лікарень у невеличких містечках і районних центрах. На разі у регіоні вже десять медзакладів, які надають послуги з відновлення фізичного та психологічного здоров’я. Хто може отримати таку допомогу та чи стала реабілітація більш доступною – дізнавались мої колеги.
Військовослужбовець Микола робить перші кроки після поранення. Поки на тренажері.
Микола, військовослужбовець:
Вчуся ходить заново. Не розженешся, поки не зростеться кістка. Знову м’язи атрофуються.
Боєць п’ять місяців був прикутим до ліжка. Позаду кілька складних операцій.
Марина Корева, асистентка фізичного терапевта:
Опору зробили на оперовану хвору ногу. Стояли апарати зовнішньої фіксації. Після того вони були видалені, і поставили стрижень в стегнову кістку. Через два дні в нас буде місяць, як уже стрижень там, загоєння вже проходить, і щоб вернуть м'язову силу, пропрацьовуємо першу ходьбу.
Микола вчиться ходити у лікарні міста Костопіль. У медзакладі нещодавно відкрили реабілітаційне відділення. У ньому є зал фізичної терапії та ергокабінет.
З кожним пацієнтом медики працюють індивідуально. Курс реабілітації підбирають залежно від отриманих травм.
Василь Осадчук, лікар фізичної та реабілітаційної медицини:
Зараз проходить процедура з хворим, який переніс поранення. Пошкоджені нервові закінчення, пошкоджена м’язова структура, і для того, щоб відновити функцію лівої кінцівки, ми працюємо з ним на апараті.
Реабілітаційне відділення розраховане на двадцять ліжок. У палатах провели косметичний ремонт, санітарну кімнату обладнали для людей з інвалідністю. Військовослужбовець Артем лікувався вже у кількох медзакладах. Умовами у цьому задоволений.
Артем, пацієнт:
Якщо брати на районний центр, то непогане відділення. Тобто ремонти. Ванна кімната мене здивувала, туалетна, тим, що встановлюють якісь спеціальні поручні для інвалідів, для тих, хто має якісь обмеження. Харчування для військових нормальне.
Облаштували також ергокухню. Тут навчають пацієнтів самостійно готувати їжу та виконувати прості побутові дії. Після складних травм та поранень декому треба вчитися робити це заново.
Підготовку до відкриття відділення розпочали торік. А нині вже приймають перших пацієнтів. Надають допомогу не лише військовим, а й усім, хто потребує реабілітації після травми чи хвороби.
Наталія Кондратюк, генеральна директорка Костопільської багатопрофільної лікарні:
Щоб отримати сюди направлення, треба звернутися до сімейного лікаря, якщо це цивільні особи, якщо це військові, то обов’язково має бути скерування від військового госпіталя.
Реабілітацію у Костопільській лікарні проходять переважно місцеві, раніше за такими послугами їздили до обласного центру. Нове відділення відкрили частково за кошти медзакладу, проте долучилися також благодійники й міська рада.
Давид Дідух, виконувач обов'язків міського голови Костополя:
Вже виділили 2,5 мільйони на обладнання, і на сам ремонт приміщення ще плануємо 2-2,5 мільйони.
Нині на Рівненщині триває розбудова мережі стаціонарних реабілітаційних відділень. Усе, аби зробити такі послуги доступними для кожного, хто потребує відновлення здоров’я.
Олег Вівсянник, директор Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської облдержадміністрації:
Створено і контрактовано десять реабілітаційних відділень у закладах спроможної мережі. Крім того, у цьому році будемо створювати такі реабілітаційні відділення не тільки у закладах спроможної мережі, але й у загальних закладах охорони здоров’я. Вся оплата здійснюється шляхом коштів Національної служби здоров’я України.
Микола в реабілітаційному центрі вже два тижні. І хоч йому ще тяжко даються кроки, він викладається на повну, бо дуже хоче знову ходити самостійно. І він свого доб'ється.
З кожним днем трошки додаємо нагрузку, і є певний результат.