У Чернівцях народилась перша в цьому році трійня [ Редагувати ]
На Буковині народилася перша цьогоріч трійня. Дівчатка спочатку мали вагу до двох кілограмів. Нині ж кожна має майже по три. Маленьких українок назвали Мілана, Камілія та Злата. Зараз завдяки лікарям Чернівецького обласного перинатального центру вони почувають себе добре і вже готуються до виписки. Немовлят бачила і наша Ольга Лучек.
Це перші хвилини життя Камілії, Мілани та Злати. Трійко новонароджених дівчаток чекають на обійми батьків. А це вже місяць потому мама з татком не відходять від донечок. Ті зміцніли, підросли і вже навіть показують свої характери.
Її першою годуємо, головне її спочатку нагодувати, аби нікого не збудила, бо як начинає кричати, то всі інші начинають вставати, і коли вони троє плачуть, ой, то дуже важко.
Мілана - найменша, але вимагає найбільшої турботи. Поки сестрички сплять, вона ніжиться на маминих руках. Удома на сестричок чекає ще і маленький братик Богдан, йому рік і 8 місяців. Мама Яна зізнається: мріяли про донечку. На 12 тижні вагітності дізналися, що їх очікує потрійне щастя.
Яна Василькова, мати:
Пішла на УЗД, лікарка наша так подивилася та й каже: о, є малючок, все добре, потім каже, о, сюрприз, є тут ще один малючок, а це виявляється вона побачила цих двох, що в одному мішечку були, вона там розказує і чуть-чуть нижче бере, вона так дивиться і каже, ви будете в шоці, але їх тут троє. Кажу як, це мої УЗД, може ви щось зробили.
Виносити трьох малят було непросто. Вагітність минала з ускладненнями.
Владислав Гошовський, заступник генерального директора КНП "Чернівецький обласний перинатальний центр":
Яна поступила до нас на початку січня з деякими ускладненнями вагітності, ми старалися доносити максимально до терміну життєздатності плодів, але враховуючи ситуацію, яка склалася, клінічно пацієнтка потребувала пологорозрішення.
Любов Годнюк, в.о. генерального директора КНП "Чернівецький обласний перинатальний центр":
Коли ситуація стала критичною, у терміні 33 тижні відбувся екстрений кесарський розтин, я поставила чітко завдання перед всім медичним персоналом: ми маємо врятувати та виходити трійню. Насправді це дуже така комплексна і командна робота.
Дівчатка з’явилися на світ 15 січня.
Яна Василькова, мати:
Перша - година 15 хвилин, це кіло 800, вона найбільша, потім ось Мілана - кіло 400, година 16, і Злата - година 17, кіло 700. Для трійні це вага дуже добра. Але думала, будуть трішки більші, бо на УЗД казали 2-2100 грам, думала, о, буде така вага, значить довго не затримаємося тут.
Трійнята потребували тривалого догляду та кваліфікованої медичної підтримки.
Оксана Каралаш, завідувачка відділення постінтенсивного догляду та виходжування передчасно народжених дітей КНП "Чернівецький обласний перинатальний центр":
Були досить незрілі, переведені були у відділення інтенсивної терапії, тому що вони самі не дихали, вони не толерували їжу, вони були на інутропній підтримці, тобто частково підтримувалася робота серцево-судинної системи і відповідно лікувалися інші супутні захворювання у цих дітей. Вони були переведені до нас поступово на 6, на 9 і 12 добу життя, коли вже могли самі дихати, відповідно без допомоги.
Нині діти почуваються добре і швидко набирають вагу. Ось мама вчергове підгодовує Мілану. Дівчинка вже завважки понад 2 з половиною, а її сестрички майже три кілограми.
Сім'я нині готується до виписки. І сподівається, що держава допоможе їм з покращенням житлових умов.
Любов Годнюк, в.о. генерального директора КНП "Чернівецький обласний перинатальний центр":
Я вважаю, що наша держава сьогодні має дбати про такі родини, бо саме такі родини відроджують Україну і відроджують нове покоління українців. Тому і житло, і певні соціальні пільги, гарантії мають бути для таких родин. Це прекрасна чудова родина, але вони не були готові і на сьогодні не мають таких можливостей утримувати троє новонароджених дітей у тих умовах житлових, які вони мають.
Цьогоріч у Чернівецькому перинатальному центрі вже народилося 293 дитини, серед них - 154 дівчинки та 139 хлопчиків, 4 двійні та одна трійня. Віримо, що всі українські діти зростатимуть під мирним спокійним небом.