6 000 сонячних панелей для лікарень передали Україні в рамках ініціативи "Промінь надії" [ Редагувати ]
Сонячна допомога від італійських партнерів. Майже шість тисяч сонячних панелей встановлять в медичних закладах кількох регіонів країни. Тепер критична інфраструктура буде працювати безперебійно. Більш докладно - в сюжеті Валерії Глущенко.
Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Житомирі. Медичний заклад за добу обслуговує приблизно п'ятсот викликів від місцевих жителів, які потребують допомоги. З періодичними відключеннями світла, критична інфраструктура працювала з перебоями, каже фельдшер швидкої допомоги.
В лікарні встановлено сонячну електростанцію. Станції достатньо в денний період часу, щоб покривати споживання лікарні.
Фельдшер машини "швидкої допомоги" згадує, як після ворожих обстрілів, в умовах відключень світла, доводилося працювати з перебоями в живленні.
Дмитро Боровий, в.о головного фельдшера КНП "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Житомирської обл. ради:
В нас є генератор, але не завжди спрацьовує своєчасно. А коли з'явились сонячні батареї, то в нас безперебійна подача електроенергії, проблем з електрикою немає. Виклики поступають своєчасно. Ми обслуговуємо своєчасно. Ніяких затримок не відчуваємо.
Сонячні панелі від італійської компанії Україна отримала за програмою "Промінь надії". Її втілюють у рамках спільної ініціативи міністра енергетики України Германа Галущенка та Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон - Фонд підтримки енергетики України, започаткованій у 2022 році.
Карло Формоза, Надзвичайний і Повноважний Посол Італії в Україні:
Італія вирішила зробити цей внесок доволі давно, але для встановлення сонячних панелей потрібен був час. І ми дуже раді, що сонячні панелі встановлені саме в лікарні, бо це критично важлива структура, яка негайно цього потребувала. Надзвичайно ефективна технологія. Цієї ж фірми сонячні панелі теж будуть поширені й на інші подібні структури.
Роман Андарак, заступник міністра енергетики України:
Для того, щоб підтримати незалежність медзакладів, які надають базові послуги, - це лікарні. Тобто ті установи, послуги яких мають надаватись незалежно від того, чи є електроенергія в мережі, чи ні. І дуже добре, що ця електростанція, от як ми говоримо, зараз зимовий день, але вона повністю покриває споживання електрики.
Загалом в Україну надійшло від італійських партнерів майже 6 тисяч сонячних панелей. Їх хочуть встановити у десятках медзакладів Хмельницької, Київської, Житомирської, Волинської та Одеської областей.
Ігор Копач, заступник міністра охорони здоров'я України:
На сьогодні три заклади точно вже введені в експлуатацію. В 6 закладах ведуться активні роботи і по 25 закладах проведені тендерні процедури. Спільно з обласними військовими адміністраціями збирали потребу і як правило, ОВА надавали найважливіші заклади. Як правило це кластерні та не кластерні. Якщо коротко, то це переважно обласні та міські лікарні.
Віталій Бунечко, голова Житомирської обласної військової адміністрації:
"Промінь надії" є надпотужною допомогою в час, коли Україна потерпає від постійних обстрілів, коли наша енергосистема зазанає втрат, і це така дружня рука допомоги ЄС та Італійської республіки, і ми відчуваємо, що ми не одні.
Урядовці кажуть: проєкт "Промінь надії" планують масштабувати на понад триста медичних закладів по всій Україні.