На протезах та з осколками: ветерани організували команду "Гладіатори" на Закарпатті [ Редагувати ]
На протезах, з осколками, травмами, навіть попри біль, вони займаються спортом. На Закарпатті ветерани війни та люди з інвалідністю організували команду з адаптивних видів спорту "Гладіатори". На тренуванні побувала Мар'яна Мартин.
У минулому захищали Україну на фронті. Пройшли нелегкий бойовий шлях.
Микола Куцина, ветеран російсько-української війни:
Працював до війни у Німеччині, почалась війна, сказав вибачте, мушу їхати в Україну. Поранення маю, ампутації однієї ноги, а інша - заблокований галіностоп, тобто фактично самого суглоба нема.
Пережили всі жахи війни. Нині хтось на протезах, хтось кульгає чи живе з осколками в тілі.
Антон Кіншин, учасник команди ветеранів війни з адаптивних видів спорту:
Прилетіло і в лице, і в голову, і в ноги, вообщем зачепило плотно.
Проте не впали у відчай, а навпаки змогли об’єднатися. Gladiator - перша на Закарпатті команда ветеранів війни та людей з інвалідністю з адаптивних видів спорту.
Костянтин Кашула, капітан команди ветеранів війни з адаптивних видів спорту:
Спорт є реабілітацією, у спорті ти забуваєш про жахіття війни, які ти пройшов. Це як фізично, так і психологічно. Життя продовжується, після важких поранень воно набуває нових барв.
Як спорт допомагає повернутися до життя, Костя знає з власного досвіду. На війні 2 роки тому чоловік втратив ногу. Після тривалого лікування та реабілітації почав працювати над собою. Займався гольфом, грав у збірній України з ампфутболу. Тепер він капітан гладіаторів. Показує, чим багаті.
Костянтин Кашула, капітан команди ветеранів війни з адаптивних видів спорту:
Є концетвал три штуки, один надав нам фонд "Повернись живим", є от лижня, є от штанги, гирі, і це ми облаштовували самі.
Спортзал в Ужгороді рік тому облаштували бійці батальйону "Карпатська січ". Ремонт зробили за свій кошт, а благодійники допомогли з сучасним устаткуванням. Згодом створили команду, нині це 2 десятки ветеранів і набір триває.
- Є лижняк, є штанга, є айробайк, є стрільба з лука, чим би ти хотів займатися? - Мені більше подобається штанга.
Микола Куцина, ветеран російсько-української війни:
Нові емоції, нові враження, нові можливості.
Для гладіаторів це не просто тренування чи спосіб реабілітації, так вони пристосовуються до нових умов життя. Програму розробили професійні тренери, а займаються учасники різними індивідуальними та командними видами спорту. І постійно опановують нові.
От такий маємо лук, ми його зібрали, тут маємо два розібраних. Будемо розвивати в нас на Закарпатті лучний вид спорту. Повернулися недавно зі змагань, де наш учасник зайняв 3-тє місце у командній стрільбі.
А нині мають перше тренування з кікбоксингу.
Це називається перенос ваги з однієї ноги на іншу.
Ігор Шимоняк, тренер із кікбоксингу:
Є спільні речі, які ми пройшли. Є розуміння: знайшли спільну мову. Вони хочуть займатися, хочуть розвиватися, а я хочу вкладати в них так само свою працю, свою душу.
Хлопці викладаються на повну і мають амбітні плани. Активно готуються і до національних відборів на міжнародні спортивні змагання "Ігор Нескорених". Попри непростий особистий досвід, ветерани живуть повноцінним життям, вірять в перемогу України на фронті та готові виборювати її на спортивній арені.