31 березня: яке свято та що категорично заборонено робити [ Редагувати ]

2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися старого стилю (юліанського) - його збереження залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке церковне свято в Україні за новим стилем
Православне свято 31 березня (13 квітня за старим стилем) - день пам'яті преподобного Іпатія, цілителя Києво-Печерської лаври.
Преподобний Іпатій жив XIV столітті в Києво-Печерській лаврі. Він доглядав за хворими, а ночі проводив у молитві й дуже мало спав. Їв тільки хліб, пив одну воду. За служіння іншим і свій самовідданий подвиг він отримав від Бога дар - умів зцілювати хворих покладанням рук.
Мощі святого знаходяться в Дальніх печерах лаври і також мають цілющу силу.
Яке церковне свято 31 березня за старим стилем
Православне свято сьогодні за юліанським календарем - день пам'яті святого Кирила, архієпископа Єрусалимського.
Про що говорять прикмети на 31 березня
За прикметами дня судять про погоду:
- день сонячний - літо буде теплим;
- вранці дощ - влітку теж буде багато дощів;
- блискавка 13 квітня - бути посусі;
- перелітні птахи збиваються в зграї - до гарної весняної погоди.
Традиційно цього дня білять дерева і наводять лад у саду.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 31 березня, як і в будь-який інший день, не можна сваритися, лихословити, пліткувати, заздрити, ображатися й ображати будь-кого, відмовляти в допомозі та милостині.
Триває Великий піст: тим, хто постить, слід дотримуватися сухоїдіння. Раніше ми розповідали, що можна і не можна їсти у Великий піст 2025 - календар харчування по днях. Дотримуючись посту, важливо пам'ятати, що обмеження в їжі - не головне, набагато важливіше стежити за своїми думками, словами і вчинками.