Сибір палає: масштаби пожеж вражають, люди гасять вогонь лопатами [ Редагувати ]
Сибір у вогні. Масштабні пожежі в кількох регіонах росії поширюються з шаленою швидкістю через ураганний вітер. Полум'я підступає до будинків, а місцева влада не справляється. Людей, замість евакуації, просять вийти на боротьбу зі стихією з лопатами й мітлами. Деталі - в матеріалі Юрія Куцого.
Полум'я, пил і паніка. Сибір охопили масштабні пожежі. І посилює їх ураганний вітер. За лічені години степові займання перетворилися на справжнє стихійне лихо.
Регіони один за одним оголошують режим надзвичайної ситуації. У Хакасії, Красноярському краї, Кузбасі та Алтайському краю - десятки пожеж. Тамтешня влада визнала безпомічність екстрених служб і просить про допомогу в місцевих жителів.
Іван Сажин, голова Калінінської сільради Усть-Абаканського району Республіки Хакасія:
У кого є можливість - виходьте з лопатами, мітлами, треба гасити!
Це офіційне звернення до жителів Сибіру. Замість пожежних машин - народна мобілізація.
Але коли вітер розносить вогонь на десятки метрів, такі "методи" - марні. Місцева влада визнає: лише в Хакасії понад сорок займань. Подекуди пилові бурі, видимість падає до кількох метрів.
Попри небезпеку на дорозі, люди намагаються виїхати з охоплених вогнем районів. Одночасно в Сибіру тривають масові відключення світла. Через стихію знеструмлені шість районів Кемеровської області, п'ять - Алтайського краю, ще кілька - у самій Хакасії.
Ігор Тітєнков, мер м. Ачинськ:
Моніторю ситуацію в місті, багато відключень, надійшло близько 40 звернень.
Російські чиновники вже знайшли причину стихійного лиха - природа і людська недбалість. Мовляв, Сибір горить щороку навесні, коли є сухостій, а місцеві жителі спалюють сміття, що назбиралося за зиму.
Владислав Логінов, мер Красноярська:
Де розташовані несанкціоновані звалища? У приватному секторі, зверніть увагу! Прошу людей не викидати сміття, не підпалювати, бо саме це й спричиняє пожежі!
А на рівні губернаторів ситуація й зовсім має вигляд стабільності. Займання, мовляв, незначні, на будинки перекинулося мінімально. Усе, як зазвичай, під контролем.
Михайло Котюков, губернатор Красноярського краю:
Кількість пожеж, в основному, це ландшафтні пожежі, переходи на будинки мінімальні, в деяких районах, усе під контролем.
І доки вогонь знищує гектари степу, а подекуди й житлові будинки, люди рятуються самі. З відрами та лопатами. І без гарантій, що завтра їм буде де жити.