Непомітна, але влучна: як "Богдана-Б" змінює хід боїв на фронті [ Редагувати ]
Висока точність влучання та можливість швидкого ремонту. Це важливі переваги самохідної артилерійської системи "Богдана", яку виготовляє український оборонпром. Про це написало німецьке видання BILD, кореспонденти якого працювали на одному з українських полігонів.
Цьогоріч Сили оборони почали отримувати нову причіпну версію артсистеми. У сюжеті, підготованому за матеріалами Сухопутних військ, проаналізуємо плюси та мінуси нової системи.
Слава Назаренко, офіцер 1-го Центру інформаційно-комунікаційної підтримки:
Минулого місяця президент України Володимир Зеленський повідомив приємну новину: Україна виробила 154 артилерійські системи за минулий рік, що більше ніж усі країни НАТО разом узяті. Беззаперечним лідером серед цих артилерійських систем стала САУ "Богдана", сьогодні ми знаходимось на полігоні, де розрахунки цієї САУ проходять злагодження.
Новітня війна вимагає новітніх технологій. Наші захисники здебільшого ставлять на безпілотники, але важливою залишається й артилерія. Під час оборони Вугледара саме за допомогою важкого озброєння вони відбивали масовані ворожі штурми.
До повномасштабного вторгнення українська армія була озброєна гарматами калібру 152 міліметри. Та що інтенсивнішали бої, то більше ставало зрозумілим: війську потрібна зброя НАТОвського калібру - 155 міліметрів. Українська розробка САУ "Богдана" має саме такий. А ще безліч схвальних відгуків від наших захисників.
Андрій – військовослужбовець ЗСУ:
По-перше, що мені подобається, що це зброя, яку роблять в Україні - це одне з найкращих. І що вона - одна з найкращих з САУ. Вона модифікується, вона універсальна, вона привикає до поля бою.
Характеристики САУ "Богдана" співставні з НАТОвськими аналогами. Але вітчизняна установка має суттєву перевагу – комплектувальні не треба везти з-за кордону. Поруч завжди й фахівці-ремонтники.
Віталій – представник заводу-виробника артилерії:
Ми на цей час розгорнули цілу мережу центрів обслуговування… Сервісних центрів обслуговування "Богдани", вони знаходяться в безпосередній близькості до лінії зіткнення, а також по всій території України. Всі складові частини "Богдани" виробляються в Україні, якщо вони виробляються в Україні, вони доступні протягом 24-х годин, будь-яка запчастина на "Богдану" доступна протягом 24-х годин. Це найголовніше, що може бути для сервісної служби.
Висока маневровість - ще одна перевага самохідної артустановки. Бійці пояснюють: переміщуватися під прицілом ворожих дронів украй небезпечно. Тому маскують вогневі точки з особливою винахідливістю.
Сергій, військовослужбовець ЗСУ:
Їх тут [дерев] не було, але вони виросли, швиденько вони ростуть, дуже швиденько, і переміщаються вони теж дуже швидко, вони бігом і ростуть, і переміщаються. Кожен розрахунок дивиться вже на місцевості, як замаскуватися, і старається так замаскуватися, щоб нас взагалі не було видно.
Щодо маскування немає рівних причіпній артилерії, розповідають військовики. Її габарити - значно менші, а тому і сховати легше.
Позивний "Токіо", військовослужбовець ЗСУ:
Ви колись польову мишку бачили? Вона вилізла з норки, голову показала, стрельнула і звалила, правильно? Оце та сама мишка, її головне в ту норку запхати, вона запхалась, вилізла, стрельнула і все, а ти потім будеш ловить її руками по всьому полю, де ти її зловиш, якщо вона захована? Ніякі радари чи там якісь глушилки на нього не працюють, снаряди стандартні, куди навів, все залежить від твоєї точності, туди й попав.
Саме так працює "Богдана-Б" - причіпна модифікація самохідної установки. Її точність і дальність ураження однакова з класичною версією. Але виробництво значно дешевше.
Віталій – представник заводу-виробника артилерії:
Причіпна "Богдана" дешевша, тому що в неї немає шасі, немає гідравліки й відсутня електроніка.
Чи не єдиний мінус "Богдани-Б" – відсутність автомата заряджання.
Позивний "Токіо", військовослужбовець ЗСУ:
Це відчувається, тому що снаряд - 46 кілограмів, те, що він тут бігає, то він так реально і бігає, то тут просто треба пацани здорові й кріпкі, тому що тягнуть на собі бронік, скільки там - 6-8 кілограм хай там, снаряд - 46 кг, його треба тягнуть з ямки, і в ямку треба покласти, треба зарядити, тобто треба мати здоров’я до цієї гармати й все.
Доопрацювати нову модель і представити досконалішу причіпну версію САУ "Богдана" розробники обіцяють до кінця року.