Німеччина змінює правила прихистку для біженців з України [ Редагувати ]
Зменшення соціальних пільг та заохочення до пошуків роботи. Майбутній німецький уряд планує запровадити зміни, які торкнуться і біженців з України. Передусім тих, хто їде до Німеччини зараз. Тож до чого готуватися українцям у Німеччині? Тетяна Логунова розкаже детальніше.
Новий уряд - нові порядки. Німеччина змінює правила надання прихистку біженцям з України. Прийматимуть, як і раніше, всіх утікачів від війни з українським паспортом, які на момент початку повномасштабного вторгнення проживали на території нашої держави. Зміниться лише обсяг пільг, на які зможуть претендувати українці.
Допомогу скоротять. Зокрема, для біженців, які приїхали в Німеччину після першого квітня 2025. Останні три роки безробітним українцям, які набували в країні статус тимчасового захисту, виплачували базову німецьку соціальну допомогу - 563 євро на місяць, так звані гроші для громадян. Крім цього, держава оплачувала медичне страхування, оренду житла та комірне. Тепер правила зміняться.
Маркус Зедер, лідер Християнсько-соціального союзу:
Надалі люди, які прибувають з України, вже не зможуть отримати допомогу для громадян.
А що ж тоді? Яка підтримка передбачена? Відповідь в коаліційній угоді.
Біженці з правом перебування відповідно до Директиви про масовий наплив, які прибули після першого квітня 2025 року, мають знову отримувати допомогу згідно з законом про шукачів притулку. У разі, якщо вони малозабезпечені. Малозабезпеченість має бути доведена завдяки послідовним і уніфікованим для всіх федеральних земель майновим перевіркам.
У перекладі з бюрократичної мови це означає: новоприбулим біженцям з України надаватимуть скромнішу соціальну допомогу. 460 євро на місяць, тобто на сто євро менше ніж дотепер. Держава покриватиме лише базову медичну допомогу. Можливі й відмови в оплаті окремого житла. Натомість збираються пропонувати біженцям мешкати в спеціальних гуртожитках.
Українців, які прибули в Німеччину до першого квітня, а таких більше мільйона ці зміни не торкнуться. Вони, як і раніше, отримуватимуть "виплати для громадян" та повний соціальний пакет. Утім, уряд стимулюватиме їх активніше шукати роботу. Так само як і безробітних німців, що теж живуть з аналогічної допомоги.
Коаліціянти вважають: кожен працездатний отримувач соціальної допомоги повинен якнайшвидше влаштуватися на роботу. Вакансії шукатимуть центри зайнятості. Якщо безробітний відмовиться від посади без вагомої причини йому скоротять соціальні виплати. Аж до повного скасування допомоги. Це нововведення стосується всіх українців, які отримують гроші для громадян. Таких більше, ніж півмільйона.