"Охматдит" після удару: що буде з головною дитячою лікарнею [ Редагувати ]
Відбудова "Охматдиту". Капітальний ремонт сучасного корпусу лікарні - одного з чотирьох, що були пошкоджені через влучання російської ракети 8 липня минулого року, розпочнеться у червні.
Скільки триватиме реконструкція головного корпусу "Охматдиту"? Коли візьмуться за відновлення інших корпусів? Чи зможуть в медзакладі в цей час лікувати маленьких пацієнтів? Відповіді в сюжеті Романа Барашева.
Олександр Урін, в. о. генерального директора НДСЛ "ОХМАТДИТ":
Ракета влучила в дах цієї будівлі, це одна з перших будівель "Охматдиту", в якій з 2010 року розташовувався Центр токсикології. Діти були переміщені в укриття, яке знаходилось на цокольному поверсі, під будівлею. На щастя, 130 років тому робили якісну цеглу, цемент, будівля, як ви бачите, витримала і врятувала життя людей, які там перебували.
Найбільша дитяча лікарня в Україні. Торік у липні ворог ударив по "Охматдиту" крилатою ракетою. Понад 30 дорослих і дітей травмовані. Загинули двоє - дідусь пацієнтки та лікарка. Зруйновані приміщення, знищене дороге медичне устаткування.
Валерій Бовкун, завідувач відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії НДСЛ "ОХМАТДИТ":
Багато апаратури втратили. У нас у відділенні було 2 операційних мікроскопи, після вибуху вони були так пошкоджені, що не підлягають відновленню.
Окрім токсикологічного корпусу, будівля якого - архітектурна пам’ятка, під час атаки пошкоджені ще 3: хірургічний, адміністративний та консультативно-лікувальний.
Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоров’я України:
По хірургічному корпусу 12 березня була оголошена процедура Світовим банком, за правилами та грантові кошти Світового банку. Виконавець повинен за 2 місяці показати нам, що далі робити з цим корпусом, наприклад, він запропонує повністю його зруйнувати, побудувати новий. Або відновити наявний. І зробити якісь надбудови. У нас є бачення, щоб зверху була вертолітна площадка для того, щоб відновити медичну авіацію після нашої перемоги.
Ремонт хірургічного корпусу можна буде розпочати не раніше ніж наступного року, пояснює посадовець. А вже за місяць, у червні, заплановані роботи в сучасному лікувально-діагностичному корпусі, його ввели в експлуатацію за рік до повномасштабного вторгнення.
Едем Адаманов, заступник міністра охорони здоров’я України:
Перша половина травня, оголошуємо тендер в системі "Прозоро". На капітальний ремонт нового корпусу за кошти фонду "Здорове суспільство - "Охматдит".
Відновлення цієї будівлі вартуватиме близько чотирьохсот мільйонів гривень.
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України:
Наша ключова задача - відновити корпус новий. Благодійний фонд підтверджує, що він повністю готовий покрити вартість цих робіт.
Наразі в цьому приміщенні, коштом благодійників та за державний кошт, проведені аварійні роботи. Щоб надавати допомогу малечі взимку. Та ремонту досі потребують фасади, вікна, інженерні мережі.
Олександр Урін, в. о. генерального директора НДСЛ "ОХМАТДИТ":
Навіть при тому, що ми не використовуємо 100 відсотків площ, бо деякі є пошкодженими. Тут кожен день отримує лікування щонайменше 350 дітей.
Тема відновлення "Охматдиту" стала резонансною торік після запитань щодо тендерів. Розслідування ще тривають, але в лікарні наголошують: кошти, зібрані для медзакладу, вдалося зберегти.
Інна Іваненко, голова Ради з відновлення НДСЛ "ОХМАТДИТ":
Гроші всі на рахунках, нічого нікуди не пропало, вони знаходяться на рахунках фондів "Юнайтед 24", "Охматдит - здорове дитинство". Все збережено, ніхто нічого не витратив на інші цілі.
Наразі в "Охматдиті", через втрачені приміщення, довелося зменшити кількість ліжок з семисот двадцяти до п'ятисот тридцяти. Але кількість операцій не змінилася, наголошують медики. А отже, головна дитяча лікарня країни й надалі працює. І чекає на ремонт.