В Верховной Раде было зачитано обращение президента [ Редагувати ]

В Киеве во вторник официально открылась вторая сессия Верховной Рады четвертого созыва. В депутатском корпусе пополнение - присягу приняли еще три депутата. Вакантным остаётся только одно место. Парламентарии почтили память погибших на военном аэродроме "Скнылив" во Львове и перечислили свою однодневную заработную плату семьям погибших и пострадавших. На церемонии открытия сессии присутствовали практически все члены правительства, председатель Конституционного суда, церковные иерархи. Президент, который сейчас находится в Йоханнесбурге, поздравил депутатов письменно. Обращение главы государства с парламентской трибуны огласил его представитель в Верховной Раде Александр Задорожный.
Судя по всему дискуссии в Йоханнесбурге произвели впечатление на президента Украины. Во всяком случае свое письмо к парламенту Леонид Кучма начал с разъяснений - что он понимает под стабильным развитием
Александр Задорожный, представитель президента в Верховной Раде: "Концепція "сталого розвитку" передбачає перегляд співвідношення між трьома "китами": економікою, соціальною та екологічною царинами, перехід до нової парадигми розвитку, в центрі якої стоятиме людина, якість та безпека її життя. Зверніть увагу: не технологічний прогрес, не економічна ефективність, а людина, що має право на гідне та безпечне життя, а також життя своїх дітей та прийдешніх поколінь. Факти свідчать, що вихід з економічної кризи став сьогодні реальністю. Але, звичайно, нам з вами треба ще дуже багато зробити для того, щоб забезпечити нормальні умови для розвитку економіки. Не маю сумніву: депутатський корпус свідомий власної відповідальності і здатний самостійно визначити пріоритети своєї політики в цій сфері".
Президент поддерживает намерения депутатов реформировать систему здравоохранения и пенсионного обеспечения. Но считает, что делается это слишком медленно и зачастую не учитывая интересы самих пенсионеров.
Александр Задорожный, представитель президента в Верховной Раде: "Ухвалюючи закони з пенсійної реформи, ми не маємо права забувати про тих, хто сьогодні вже не працює, отож не може накопичувати кошти на своїх індивідуальних рахунках."
Разумеется, упомянул президент и о своих политических инициативах
Александр Задорожный, представитель президента в Верховной Раде: "Щиро кажучи, реакція на них мене дещо здивувала. Адже упродовж тривалого часу представники різних політичних сил - від лівих до правих - переконували мене в потребі саме такого кроку. Коли ж він був зроблений, виявилося, що більшість політиків до нього не готові. Ще раз наголошую: мої пропозиції щодо переходу до парламентсько-президентської системи - це не жарт і не перевірка на лояльність. Це мій продуманий вибір. Сподіваюся, що після першого "шоку" лідери політичних сил усвідомлять серйозність намірів Президента і розпочнуть роботу щодо внесенню відповідних змін до Конституції України. Хочу заспокоїти тих, кого лякає передача певних повноважень від Президента - парламенту. Мовляв - не на часі, бракує політичної культури, не сформоване громадянське суспільство тощо. По-перше, якщо так міркувати - час ніколи не настане. По-друге, реформа - не одномоментний акт погамування амбіцій фракцій щодо розподілу міністерських портфелів. Це досить складний і поступовий процес, що має на меті створення ефективної та відповідальної перед суспільством влади. По-третє, розробники відповідних змін до Конституції врахують всі необхідні стримування та противаги, включно з правом Президента розпускати Верховну Раду. Створюйте парламентську більшість, пропонуйте склад коаліційного Уряду. Я вже сьогодні готовий вносити пропозицію більшості на затвердження Верховної Ради".
Впрочем, по словам президента, создавая большинство, депутаты не должны забывать о других своих обязанностях. В этой связи он выразил надежду, что парламент рассмотрит и примет в установленные законом сроки реальный и ответственный бюджет на будущий год. Его проект правительство обещало вынести на рассмотрение парламента уже на следующей неделе.