Янукович: Мы должны привыкнуть жить по закону [ Редагувати ]
О необходимости выполнять решения суда заявил в интервью нашей программе Виктор Янукович. Президент Украины уверен: равенство всех перед законом - залог развития и процветания Украины. О непростом пути реформирования страны, первоочередных мерах для выстраивания европейского курса преобразований - Виктор Янукович в эксклюзивном интервью "Подробностям недели".
Дмитрий Анопченко, корреспондент:
- Що робити з тими рішеннями і законами, які приймалися за 5 років. Якою буде доля Верховної ради, скільки їй жити, 4 чи 5 років? Що буде з урядом? Чи є у вас бачення майбутніх змін, гармонізації цих всіх процесів?
Виктор Янукович, президент Украины:
- Справа в тому, ми повинні дати відповідь на одне питання: ми хочемо, щоб в країні був лад? Ми хочемо, щоб в країні була політична, економічна стабільність? Нам треба побудувати такі правила гри, але за всіми правовими принципами, які б відповідали нашим прагненням. Перше, нам потрібні вибори кожен рік? - Не потрібні. Тобто нам треба привести це законодавство у відповідність, я сказав би, до європейських стандартів. Все, що необхідно зробити для того, щоб покращити Конституцію, наприклад, в частині місцевого самоврядування, це питання треба, щоб пройшло відповідну дискусію в суспільстві і щоб ми отримали експертні висновки, європейські, такої організації як Венеціанська комісія, і після того, їх можна виносити на розгляд Верховної ради, згідно з процедурою.
- Якщо повернутися до подій 2004-го... Я перед нашим інтерв'ю спеціально переглянув публікації того часу, статті. Тоді всі визнавали, що конституційні зміни впроваджувалися поспіхом. Але тобі був такий, знаєте, "залізобетонний" аргумент - зміни потрібні для вирішення кризи, яка виникла після виборів 2004-го. Всі ми знаємо, що відбувалося останніми роками. Як по-Вашому, чому не спрацювала конституційна реформа?
Виктор Янукович, президент Украины:
- Перш за все треба зауважити, що в той час була політична криза, але ніяк не конституційна і спосіб вирішення політичної кризи він був вибраний поспіхом. Тобто зламали Конституцію, тільки так можна назвати ті зміни, які були прийняті з порушенням процедури, тобто з порушенням діючої Конституції. І врешті-решт що ми отримали? Ми отримали протистояння між гілками влади. Ми бачили як влада ці 5 років весь час зясовувала стосунки, хто старший, хто голова і це призвело до падіння економіки і до погіршення життя людей. Ну і безумово… безумовно до втрати авторитету країни в світі. Тому що наші партнери не знали, що можна очікувати від такої влади, яка не здатна брати на себе зобовязання і їх виконувати своєчасно. Тому нам треба було входити в правове поле, це головне питання. Коли мені під час засідання Конституційного суду задавали питання, що я буду робити, яке буде рішення? Я сказав, що, яке б рішення не було, я буду його виконувати. Я зобовязаний виконувати його, і ні в якому разі, в жодній демократичній країні не виникає питання, що робити з рішенням суду? Чому воно виникає в Україні? Тому що останнім часом почали підмінювати принцип верховенства права принципом політичної доцільності. Це неприпустимо, тому всі і великі і маленькі демократи повинні знати, що в країні буде панувати закон.
- Якщо повернутися до звинувачень опозиції, досить різкі були сказані слова, що ви захоплюєте владу, що Україна йде шляхом до тоталітаризму... Якою є ваша відповідь?
Виктор Янукович, президент Украины:
- Моя відповідь проста, що ми всі повинні звикнути жити за законом, все. А справа не в тому хто на якому місці знаходиться при владі, хтось в парламенті, хтось в кабінеті міністрів, є ще і звичайні люди. Ми всі зобовязані і ми всі рівні перед законом. Президент також.