Тигипко рад появлению НК, но признает его необъективность [ Редагувати ]
Вице-премьер Сергей Тигипко ожидает, что президент подпишет налоговый кодекс. Украина - единственная из стран бывшего СССР, где не было такого свода законов. Поможет ли новый документ украинским предпринимателям в развитии собственного бизнеса, или зачистит территорию для крупных корпораций, об этом - в эксклюзивном интервью нашей программе.
Що Україна отримає з прийняттям Податкового кодексу?
Сергей Тигипко, вице-премьер-министр Украины:
- Я можу сказати, що більше 19 років незалежності, до цього часу ми не маємо Податкового Кодексу, а для інвесторів це просто біда нам потрібно спрощення податкового законодавства і ми його отримаємо, Нам потрібно зниження податкової ставки і те, що ми будемо мати в кінці-кінців одну із самих нищих ставок на прибуток в Європі - це надзвичайно цікаво, те що ми будемо мати один з самих нищих податків на додану вартість ПДВ теж, з часом, це теж важливо, ми будемо мати нульову ставку для малого бізнесу на підприємстві для малого бізнесу на 5 років податку на прибуток - це теж важливо, те що ми попробуємо стимулювати 4 галузі свої, я говорю про літакобудування, про суднобудування, про готельний бізнес і про легку промисловість - теж важливо. Залишаються проблеми з спрощеною системою, я можу сказати, що певні резерви яким чином допомогти підприємцям - бачимо.
Чому ви вважаєте, що малий, середній бізнес, як то кажуть, в штики зустрів прийняття Податкового кодексу?
- Тому що в представників малого бізнесу є конфлікт інтересів. В чому він? З одного боку не втручайтесь - це означає ніякого контролю, а з іншого боку , дайте більший обсяг - так не може бути. От це я думаю, що є одна з причин, а друга причина - ми дали надзвичайно ліберальний режим, надзвичайно, свого часу. Скажу, що у країн сусідів такого режиму ні в кого нема і люди звикли до цього, тому зараз переходити до більш контрольованої системи, безумовно, важко. Сьогодні є інтереси у тих, хто зловживає цією системою, вони можуть стимулювати такі виступи. Чому? Тому що великий потік контрабанди реалізується через такі підприємства, великий потік ухилень від оподаткування загальної системи теж це є. Тому процес складний, але я переконаний, що в нас є резерви, яким чином допомогти, тому ж, малому бізнесу.
Цей Податковий кодекс ще називали Податковим кодексом для великих підприємств, для великих платників податків, те що вони мовчать, можливо, говорить на користь цієї тези.
- Мовчить і середній бізнес, мовчить і малий бізнес, який працює на загальній системі оподаткування, тому що, безумовно, всі ці бізнеси будуть мати кращу ситуацію ніж до цього часу. Мені здається, якщо ми розраховуємо підняти малий бізнес через спрощену систему - то це невірний підхід. Малий бізнес повинен працювати на загальній системі оподаткування, маючи спрощений бухгалтерський облік, спрощений податковий облік. Тому я вважаю, що трохи об'єктивності не вистачає.