Ющенко: Без Украины Европа не будет комплектной [ Редагувати ]
У Виктора Ющенко - своё отношение к судебному процессу по Юлии Тимошенко. Как это может отразиться на евроинтеграции Украины, повлияет ли на подписание договора с Евросоюзом - в эксклюзивном интервью нашей программе.
Вікторе Андрійовичу, добрий вечір! Дякуємо за можливість задати Вам кілька питань. Чи має зараз Україна європейську перспективу?
- Переконаний, що без України - Європа як європейська спільнота ніколи не буде комплектною. Мені б не хотілось, щоб ми сприймали місію України чи наше бажання інтегруватися до Європи як жест односторонній. Ми повинні інтегруватися до глобального європейського ринку. Разом з тим, ми повинні шукати баланси, які реалізують наші інтереси і на півночі, і на сході, і на півдні.
Деякі гарячі голови зараз кажуть: "Нашо нам та Європа?" - з одного боку, з іншого боку - от чи має бути процес долучення до Європи двостороннім?
- Я б так поставив питання - хтось може зараз дать в Україні відповідь на те, як зреалізувати одну тону, наприклад, української пшениці на європейському ринку? Ніхто вам не скаже. А як реалізувати на європейському ринку одну тону українського прокату? Є певні відповіді, але тотальної відповіді немає. Битва йде за покупця. А скажіть, будь ласка, європейський ринок, який у дванадцять разів більший, ніж, наприклад, російський ринок. Причому, коли ми говоримо про російський ринок і говорим про товарооборот з Росією, не забувайте, що дві третини цього товарообороту - це товарооборот в одну сторону.
… це імпорт Росії.
- Двома позиціями - нафта і газ. Це не там, де ми можем розширить в рази нашу присутність - Українця там не чекають. Коли ми говорим про Європу, ми в Європі освоїли з того, що… можемо освоїти, можливо, відсотки три. Європа для України - це білий аркуш паперу. Починаючи від позиції продовольчої, закінчуючи продуктами хімії, металу і машинобудування і таке інше. Тому для чого нам Європа? Та для того, щоб нам краще було.
Опозиція зараз у парламенті намагається змінити кримінального законодавства внесенням якихось статей під конкретні події, під конкретну особу. чи цей шлях нам може допомогти якимось чином швидше гармонізувати наше законодавство.
- Знаєте, яка мета судового процесу? Сформувати довіру, сформувати переконання верховенства закону. Якщо не досягається цієї мети - не треба цього процесу. Службовець повинен відповідати. Вибачте, ми живем в країні, де будь-яка соціологія, адресована пересічному громадянину, на перше місце ставить проблему №1 корупції. Що таке корупція? Це процес у якому одним із гравцем обов'язково буде державний службовець. Якщо ви навчитеся його безвідповідально ставитися до закону, вибачте, ми геометрично ускладнюємо наше завдання боротьби з корупцією. Тому однозначної відповіді немає. Мотив. Якщо ми бачим мотив дійсно законодавче вдосконалення - це треба вітати. Якщо ми сюди добавляєм політичну гру, я категорично зайняв би протилежну точку зору.
Дякую за ваші відповіді.
- Сердечно вам дякую.