Киевскую школьницу унижали за то, что ее родители не сдали деньги на парты [ Редагувати ]
З початком нового навчального року побори в школі стали топ-темою на українських інтернет-форумах. Батьки обурені тим, що в навчальних закладах часто заохочують до так званих благодійних внесків. А до редакції новин "Інтера" звернулася киянка, яка попросила розповісти про дії вчителів, які принижують її доньку, за те що сім'я не здала грошей на шкільні парти. У ситуації розбиралася Галина Тимощук.
Замість позитивних емоцій - зі сльозами на очах. Після першого дзвоника Катя повернулася і заявила: я більше не піду до школи. Мати дівчинки каже: навіть уявити не могли, що відмова здати благодійні внески, може позначитися на ставленні до дитини.
Марина Багінська, мати Катерини:
- Мене поставили перед фактом, якщо ти не будеш здавати благодійні внески, то ми накажемо твою дитину. Я бачила, що за благодійні внески закупили парти. Парти є для всіх діток. Я навіть уявити не могла: для того щоб наказати мою дитину - батьківський комітет принесе з підвалу стару парту.
Ми завітали до школи. За годину, у класі зібралося все керівництво і батьки. У них своя версія конфлікту - ніхто, у жодному разі, не хотів нашкодити дитині.
Людмила Табан-Тарлов, член батьківського комітету:
- Дівчинка просто просиділа там сорок хвилин і парти в класі вже не було, тому що батьки вирішили, що дитина не повинна бути травмована і ми винесли цю парту.
Директор навчального закладу запевняє: все, що купують батьки для школи - це їхнє добровільне бажання.
Юлія Лабзун, директор спеціалізованої середньої загальної школи №264 з поглибленим вивченням іноземної мови:
- Це обоюдне рішення всіх батьків придбати і примусово ми нікого не заставили придбати цю парту. Якщо це рішення було мами не придбати цю парту, то ми ніяк її не заставляли.
Такими розбірками і доводами, хто правий, а хто винуватий, дорослі самі того не підозрюючи - травмують дітей, каже психолог Анжеліка Глінка. І додає, ця стара парта, за яку демонстративно посадили дитину, могла дійсно травмувати її психіку.
Анжеліка Глінка, психолог:
- В таком возрасте идет формирование самооценки у детей и насколько адекватно сформирована эта оценка. Откладывает свой след на будущее, на всю жизнь. Педагоги и родители должны понимать и отдавать себе отчет, что любое их действие может повлиять на будущее этого ребенка.
В управлінні освіти Деснянського району нашій знімальній групі пообіцяли об'єктивно розібратись у цій ситуації. І ще раз нагадати батькам і педагогам, що прагнення покращувати життя школи - це особисте кожного.
Галина Тимощук, Олексій Стиченко, Новини, Телеканал "Інтер"