Мусор с вершины Эверест превратили в шедевры искусства [ Редагувати ]
Непотріб як предмет мистецтва. Непальські митці перетворили речі, які не мають жодної художньої цінності, на справжні шедеври. Усі вони - створені зі сміття, зібраного на схилах найвищої гори світу - Евересту. Звідти вивезли півтори тисячі тонн сміття. Розповідає Ганна Гороженко.
Цей мотлох збирали два роки. Так звані провідники-шерпи спускались у найглибші ущелини та піднімались на самісіньку вершину Евересту, аби почистити гору. Донизу мішки зі сміттям звозили яки, адже лише ці тварини можуть легко пересуватись вузькими стежками. Бруд - це найбільша проблема гори. Влада Непалу, на території якої розташований найвищий пік світу, вилучає в туристів перед сходженням чотири тисячі доларів. Назад ці гроші любителі вершин отримують лише в обмін на принесене з гори сміття. Та насправді багато хто з альпіністів вчиняє нечесно. Тож навесні після танення снігу схили Евересту вкритті брудом.
Муртаза Шах, фотограф:
- Я долучився до збору сміття. Знаєте, якщо хоч раз зібрати тут мотлох, навряд чи коли-небудь у майбутньому будеш смітити.
Непальська назва Евересту, Джомолунгма, означає "мати богів". Тож навіть сміття на ній вже має божественну енергетику - впевнені місцеві митці. І з непотребу вони створили магічні скульптури - буддійські молитовні барабани, тибетську мандалу та зображення яків, охоронців найвищої гори світу.
Праді Рана, студентка, художниця:
- Мені було неймовірно цікаво працювати зі сміттям з Евересту. Це диво, коли воно перетворюється на мистецтво.
Цими скульптурами можна не лише милуватись у музеї підкорювачів Евересту, а й придбати їх. Наймасивніші скульптури з мотлоху вже з'явились у столиці Непалу - Катманду. Як нагадування туристам - свою планету треба любити й берегти.
Ганна Гороженко, Новини, телеканал "Інтер"