Крым отмечает 23-ю годовщину автономии [ Редагувати ]
Крим відзначає 23-тю річницю своєї автономії. Так склалося, що переважну частину своєї історії, завдяки вдалому розташуванню та етнічній різноманітності, півострів мав особливий статус. У Криму споконвіку перетиналися інтереси великих держав, але народам, які його населяли, завжди вдавалося уживатися. Про майбутнє Криму - репортаж Максима Кошелєва.
На честь Дня автономії біля Верховної ради чиновники відкрили сквер. Пам'ятне місце, що підкреслює особливий статус Криму, з'явилося на 23-му році існування республіки. У своєму теперішньому вигляді Автономія була створена в 91-му році. Учасники тих подій кажуть: це був застережний засіб.
Сергій Цеков, депутат Верховної ради Криму:
- Это был ответ на те деструктивные события, которые проходили в 90-91 годах. Это, конечно, была серьезная защита крымчан. Вы видите, что в Крыму спокойно, что в Крыму сохраняется мир и межнациональное согласие, хотя мы проживаем в очень непростом регионе.
Фактично, в 91-му статус автономії відтворили. 93% кримчан вирішили, що хочуть бути "трохи більше" незалежними. Ймовірно, дала про себе знати "генетична пам'ять", адже півострів завжди був не просто клаптиком суші. В усі часи він стояв на перехресті торговельних, транспортних та культурних шляхів із Заходу на Схід та з Півночі на Південь. У Криму перетиналися цивілізації, культури і звичаї сотень народів. Звідси на Русь прийшло християнство в минулому тисячолітті, а в минулому столітті вирішилася доля світу після Другої світової.
Олександр Форманчук, член Кримського експертного клубу:
- Он находится как бы в эпицентре, переплетении интересов различных государств. Крым всегда, еще раз подчеркиваю, находился на историческом перекрестке - начиная с той же ситуации, помните, Великого Шелкового пути.
Розташування півострова дуже вигідне для розвитку міжнародних економічних зв'язків. Останнім часом знову активно обговорюється ідея спорудження транспортного переходу через Керченську протоку - це фактично означало б відновлення Великого Шовкого шляху. Є і інші стратегічні напрямки розвитку Криму.
Павло Бурлаков, заступник голови Ради міністрів Криму:
- Развитие сельского хозяйства - потенциал огромен у Автономной Республики Крым. И второй приоритет - это санаторно-курортная отрасль, тут потенциал Крыма точно так же огромен. Мы отличаемся этим от всех других стран, от всех других курортов.
Головним досягненням сучасної кримської автономії більшість експертів вважають збереження миру серед багатонаціонального і надзвичайно розмаїтого населення півострова.
Антон Нечипуренко, Максим Кошелєв, Віталій Зятковський, Новини, ТК "Інтер", Крим