Мир в кадре: Испанцы требуют создания республики, а рынок Парижа назвали в честь королевы Британии [ Редагувати ]
Хто стане новим членом Євросоюзу, в Іспанії продовжуються антимонархічні протести, а на честь Королеви Єлизавети Другої назвали ринок. Про інші міжнародні події розкажемо далі.
Почнемо зі Сходу. Щонайменше 60 осіб загинуло через повені в Афганістані.
Зливи перетворили північ країни на зону стихійного лиха. Сотні людей зникли без вісти. За словами рятувальників, кількість жертв ймовірно вже перевищує дві сотні. В окремих районах повінь та зсуви зносили цілі села. Сотні сімей змушені тікати в гори.
Аюб Рахман, постраждалий від повені:
- Ми благаємо уряд почати допомагати тим, хто залишився без даху над головою, тільки нам вдасться вижити.
Антимонархічні протести охопили Іспанію. У Мадриді тисячі людей вийшли на вулиці, вимагаючи референдуму щодо політичного устрою держави.
Демонстранти тримали в руках прапори Другої Іспанської республіки. Масове невдоволення поширилось серед іспанців після того, як король Хуан Карлос зрікся престолу на користь свого сина. Монарша родина втрачає популярність і через низку корупційних скандалів за участі доньки короля та її чоловіка.
Марія Луїза, демонстрантка:
- Ми вимагаємо республіки замість монархії. Республіка - звеличує людину, і кожен з нас хоче бути громадянином, а не предметом. Республіка дасть право вимагати звітності від президента, якого не маємо з королем. До того ж ця сім'я - корупційна, і ми не хочемо таких правителів.
Країни західних Балкан можуть стати членами Європейського Союзу.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель у відеозверненні заявила, що вступити до ЄС зможуть не лише Сербія, Чорногорія і Македонія, але й Албанія, Косово та Боснія і Герцеговина. Хоча для цього їм ще належить пройти довгий шлях.
Перш ніж вступити в Євросоюз, ці країни мають врегулювати наявні між ними конфлікти. Але я не можу не відзначити прогрес у відносинах, якого вдалося досягти Сербії та Косово. Ще один важливий аспект - реформування правової системи у країнах, що прагнуть членства в ЄС.
Ветеран-утікач повернувся додому. 89-річний Бернард Джордан, колишній мер міста Хоув, втік із будинку для літніх людей на південному сході Англії. Його вже навіть почала шукати поліція. Пізніше товариша "здав" інший пенсіонер розповівши, куди подівся Джордан. Ветеран Королівського морського флоту сховав усі свої медалі під плащем і сказав, що йде на прогулянку. А сам попрямував у Нормандію, святкувати 70 річницю переломного моменту у Другій світовій. Після урочистостей ветеран заявив, що чудово провів час і тепер не проти повернутись.
Базар імені Єлизавети Другої. Британська королева завершила свій триденний візит до Франції прогулянкою Парижем.
Зокрема, разом із президентом Франсуа Олландом заглянула на квітковий ринок неподалік собору Нотр-Дам. Раніше він називався просто і без претензій - "Квітковий". І хоча за паризькою традицією, вулиці й площі міста не називають іменами видатних людей за їхнього життя, для Єлизавети Другої зробили виняток. До того ж, для неї це приємні спогади. Це місце справило на королеву сильне враження ще під першого візиту в Париж 1948 року.