Російські СМІ не втомлюються брехати про події в Україні (відео) [ Редагувати ]
Російські ЗМІ та високопосадовці не втомлюються брехати про події в Україні. Днями вони розповіли, як наші військові вночі обстріляли Слов'янськ та околиці фосфорними мінами. При цьому показали відео, яке не має до АТО жодного стосунку. Насправді ці кадри знято -10 років тому в Іраку під час бомбардування. Подробиці у сюжеті.
Про те, що російські новини про Україну не зовсім новини, а по суті пропаганда і фейк, тобто спотворення - розкривають ось ці журналісти. Вони створили спеціальний сайт - де фактами б'ють по брехні. З останньої гучної новини - використання фосфорних бомб українськими військовими під Слов'янськом. Відео, яке показали російські телеканали, ніякого відношення до України не має.
Олег Шанковський, головний редактор сайту StopFake.org:
- Ось це відео, яке начебто обстріляли Семеньовку, Нацгвардія обстріляла Семеньовку, ось конкретно це відео, це точно неправда, це відео 2004 року з Ірака, це відео СNN.
Але є й інші кадри, які спростувати поки не вдалося.
Олег Шанковський, головний редактор сайту:
- Це відео LifeNews, вони видають як ексклюзив, тут падають я не знаю як назвати, але світлові бомби, снаряди. Тут чути за кадром російську мову і ми будемо шукати що це означає. Чи це було насправді, чи це фейк.
Провокація росіян це чи ні - ми обов'язково дізнаємося. Але навряд чи правда стане відомою росіянам.
Владислав Селезньов, керівник групи інформування про АТО:
- Це повна маячня. На озброєнні збройних сил України таких бомб немає взагалі. Тому що вони заборонені міжнародними конвенціями.
Архівне відео і старі фотографії, як докази звірств українських військових використовують російські ЗМІ. Доходить до курйозів. І було б смішно в інших ситуаціях. Ось фото палаючої техніки в Слов'янську - опубліковано від імені Гіркіна. Те, що видали за Україну, насправді Китай, ще й у 89 році. Моторошні і криваві кадри не мають ніякого стосунку до подій в Україні.
Маргарита Гонтар, співзасновник сайту StopFake.org
- Любят распространять видео якобы с Востока, а это потом оказывается Сирия. Они просто вырезают "Аллах Акбар." И, в принципе, для неподготовленного зрителя, - как ты различишь, где какие взрывы происходят.
Фотопідтасовки роблять не тільки в новинах. На засіданні ОБСЄ росіяни показали ці кадри - вертольоти із символікою ООН, виявилося, що це знімки, зроблені в Код-д'Івуарі три роки тому.
А напередодні один із російських сайтів - мало не почав війну Вірменії з Азербайджаном. Опублікувавши статтю про можливе вторгнення і початок бою. Вірменському міністерству оборони довелося терміново давати спростування. Подібні фейки і пропагандистські хитрощі з'являтимуться і далі - а ми будемо відстежувати і показувати.
Людмила Горбач, Алла Щоличева, Сергій Килимник, телеканал "Інтер".