Біженці зі сходу та Криму знайшли другу домівку на Полтавщині (відео) [ Редагувати ]
370 родин біженців з Криму та близько сотні зі Сходу України знайшли свою другу домівку на Полтавщині. В області все спокійно тому й поспішають сюди люди з охоплених війною регіонів. Розселяють переселенців у гуртожитках та сільських садибах. Як після воєнних буднів біженці звикають до миру - далі у сюжеті.
Що таке війна, він бачив на власні очі. Дев'ятирічний Владик уже може відрізнити кулемет від автомата, а танк - від бронетранспортера.
Владислав Руденко, біженець:
- Когда мы уезжали мы видели людей с автоматами, с кулеметами, с гранатометами.
Його 15-річний брат Денис упевнений: зі зброєю на блокпостах і в місті стоять зовсім не їхні земляки.
Денис Руденко, біженець:
- Я не ожидал увидеть в своем родном городе войны. Не ожидал увидеть вооруженных людей. Тем более не то чтобы просто взяли местные свои ружья, которые были у охотников, действительно уже профессионально вооруженных людей. Выйдешь на улицу в магазин и видишь следы на асфальте от БТР и ты понимаешь, что он проезжал совсем не далеко от твоего дома.
Собака Бася, морська свинка Борис, тарантул Йорик і кошенятко Диверсант - це найцінніше, що сім'я Руденків забрала зі Слов'янська. Все, що нажили - покинули. А чотирикімнатну квартиру змінили на двокімнатну сільську хату. Вони залишили рідне місто одразу, як там почалися справжні бої.
Сергій Руденко, біженець:
- Бачили мінометні обстріли. Коли біля будинку діти находять осколки мін, то це вже є небезпечно. Коли розвалена школа. Ми виїжджали, коли якраз попали в школу. Коли проходиш в будинку вибиті шибки, це ще людям щастить, що на дворі не зима.
Світлана Руденко, біженка:
- Я хочу что бы дети жили там где тихо, мирно, пуль нет над головой. Не боятся за их здоровье.
Батьки влаштувалися працювати у місцевому сільгосппідприємстві. Та й сусіди допомагають, чим можуть
Григорій Коломієць, сусід біженців:
- А хто їм ще поможе? Ми ж люди. І чим можемо, тим і помагаємо. Сусіди хороші. Оці діти. Та, взагалі, жалко їх дуже.
А це контактний центр. Сюди телефонують біженці зі Сходу, які хочуть переїхати на Полтавщину.
Анна Олефір, аналітик контактного центру:
- Масові дзвінки почали надходити під час травневих свят: перше, друге та святе, коли була гаряча лінія і люди хочуть житло, працевлаштування, роботу і матеріальну допомогу. Оскільки вони не мають інших коштів.
Найближчим часом Полтавська область має прийняти ще близько двохсот сімей з неспокійного Сходу. Для створення прийнятних умов для переселенців в облраді планують виділити два мільйони гривень.
Ігор Цуркан, Ольга Сас, телеканал "Інтер".