Правительство Японии уверяет, что уровень радиации снижается [ Редагувати ]
А японські урядовці запевняють, що рівень радіації у країні поступово знижується. Випромінення підвищилось на деякий час після вибухів на атомній електростанції. Через аварію загорілось сховище ядерних відходів, а реактор отримав пошкодження. До того ж почали нагріватися ще два реактори - 5 і 6, там теж вийшла з ладу система охолодження. Тож є загроза нових вибухів. Над атомною станцією тимчасово заборонили польоти. Докладніше Андрій Борис.
Новий вибух стався в другому енергоблоці японської АЕС. Пошкоджений реактор, зокрема, його дах та захисна оболонка. Згодом вибух пролунав і на четвертому енергоблоці. Через це загорілось сховище ядерних відходів. Вогонь загасили, проте був витік небезпечних речовин. Біля станції підвищився рівень радіації, він у чотириста разів перевищував норму. На АЕС оголосили про евакуацію всіх працівників, крім тих, хто відповідає за закачування води в охолоджувальну систему реакторів.
Каору Йошида, речник компанії-оператора АЕС "Фукусіма-1":
- Ми продовжимо закачувати воду до контейнера. Але попросили зайвий персонал тимчасово залишити станцію. Водночас ми робимо все можливе, щоб подбати про безпеку робітників, які залишаються.
Вибухи на атомній станції можуть повторитись. Через несправність систем охолодження є загроза повного розплавлення ядерного палива у трьох реакторах. Тоді, кажуть фахівці, наслідки можуть бути більш серйозними.
Наото Кан, прем'єр-міністр Японії:
- Є побоювання, що буде більше витоків радіоактивних речовин. Більшість людей уже евакуювали з 20-кілометрової зони. Але ще раз нагадаю, слід триматись подалі від цього місця.
Юкіо Едано, секретар уряду Японії:
- Витік радіації вплине на погоду. Люди, котрі живуть біля станції, повинні залишатись усередині будинків і мінімально перебувати на вулиці.
Японія не в змозі самотужки полагодити електростанцію. На допомогу вже летять російські атомники. Токіо попросило також підтримки у МАГАТЕ. А в американців японці хочуть позичити охолоджувальні системи для реакторів.
Андрій Борис, новини, телеканал "Інтер"