У Мінюсті з корупцією боротиметься заступник міністра-іноземець [ Редагувати ]
Три міністри-іноземці вже працюють в уряді України. Вони очолюють міністерства охорони здоров’я, фінансів та екології.
Усі урядники вже прийняли українське громадянство. Іще одного закордонного фахівця можуть призначити заступником у Мін'юсті.
Та поки що у відомстві всіх карт не розкривають. Але стверджують, що місія майбутнього заступника полягатиме саме в боротьбі з корупційними схемами.
У Мін'юсті найближчим часом може з'явитися чиновник - чи то з Грузії, чи то з Литви. Стане громадянином України і посяде одне з трьох вакантних місць серед заступників.
"Я маю таку надію, що буквально найближчим часом, днями, у нас в Міністерстві юстиції з'явиться фахівець на рівні заступника міністра.
Або заступника центрального органу виконавчої влади з якоїсь із цих країн", - каже заступник міністра юстиції Ігор Бондарчук.
Поки що у відомстві карт не розкривають. Але точно відомо, що головне завдання рятувальника-іноземця - як і трьох інших представників уряду - боротьба з корупцією.
Саме міністерство юстиції, після фінансових і силових відомств стабільно тримає пальму першості в розробці корупційних схем.
"Ми бачимо, що за півроку нічого не змінилося, ті самі "смотрящі" по деяких міністерствах, ті ж самі бюджетні потоки, кошти через державні тендери вимиваються із державного бюджету.
І тому виділяючи значні кошти для України, іноземні уряди і США і ЄС хочуть розуміти чи справді ці кошти ідуть за призначенням", - вважає політолог Михайло Дяденко.
"Спробуйте зареєструвати щось велике в реєстраційній службі. З вас там всю кров вип'ють. Або вас попросять звернутися в правильну юридичну компанію.
Якщо ми говоримо про сферу банкрутства - аналогічна ситуація. За великим рахунком вони нічого не роблять, окрім як збирають хабарі з різних сфер діяльності", - запевняє юрист Анатолій Родзинський.
Це прямий натяк на Ганну Онищенко, яка керувала Реєстраційною службою Мін'юсту, а тепер уже в ролі міністра кабінету міністрів.
Те, що політичні гастарбайтери не будуть церемонитися, вже відомо. У мережі спливли документи, підготовлені Мінфіном.
Його очолила колишня американка Наталя Яресько. Ось тільки деякі пропозиції: скоротити число нардепів до 150, скоротити термін навчання в середніх школах до 9 років.
Також хочуть замінити пільговий проїзд у громадському транспорті для пенсіонерів адресною допомогою. Призупинити індексацію пенсій, скасувати грошові компенсації військовим за житло.
Планують скоротити виплати чорнобильцям і збільшити пенсійний вік на 5 і 10 років. І ще багато іншого. Різатимуть по-живому.
Чи це правда - в Мінфіні на наш запит відповіді немає. У Міністерстві соцполітики відмовилися коментувати. Мовляв, такі розпорядження до них ще не надходили.
А от міністр соцполітики Павло Розенко, за яким, до речі, ніколи не тягнувся корупційний шлейф, на своїй сторінці у Фейсбуці написав: роблять це не заради МВФ, а заради України. Поки триває обговорення пропозицій.
"Вона хоче звести баланс, хоче скоротити дефіцит державного бюджету і як успішний менеджер вона ставить завдання і вона знає як це виконувати.
Інша справа - чи вдасться зробити це безболісно", - вважає Михайло Дяденко.
Це дуже зручно, коли міністри, зав'язані на якихось схемах, близькі до політичних сил, самоусуваються від реформ.
Замість них цим займаються люди з чистою репутацією, які недавно стали громадянами України.
Ігор Цуркан, Ольга Рицар, Микита Ісайко, телеканал "Інтер".