Депутати не підтримали постанову Дмитра Святоша про вживані авто [ Редагувати ]

Нардепа Олександра Онищенка сьогодні колеги могли позбавити недоторканності. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідне подання Генпрокурора на затримання та арешт. Втім руки до цієї постанови так і не дійшли.
Нагадаємо, НАБУ підозрює Онищенка в організації корупційної газової схеми, пов'язаної зі зловживаннями в "Укргазвидобуванні".
Тож чим сьогодні займалися народні обранці і чому не вистачало голосів за соціальні законопроекти, розкаже кореспондент Ольга Рицар.
З самого ранку у парламент навідався антикорупційний прокурор Назар Холодницький. Він особисто прийшов зареєструвати подання на зняття недоторканності та арешт нардепа Олександра Онищенка.
Самого фігуранта кримінальної справи у Верховній Раді не було, хоча картка його на сайті Ради зареєстрована.
"Правоохоронні органи і прокурортура ми все зробили настільки швидко, на скільки це можливо. Зараз він абсолютно необмежений в своїх пересування, може бути і в Монако і в країні", - прокоментував керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.
"Я буквально зараз підписую розпорядження на регламентний комітет, щоб невідкладно це подання було розглянуте", - прокоментував голова Верховної Ради України Андрій Парубій.
Регламентний комітет міг би розглянути це подання під час перерви, а вже на вечірньому засіданні винести в зал на голосування. Втім, поспішати там не планують.
"Подання доволі об’ємне містить здається 86 сторінок, менше з тим регламент визначає для нас орієнтовні строки його розгляду і ми я впевнений впораємося в 20-денний строк, відведений регламентом", - заявив народний депутат від партії "Блок Петра Порошенка" Павло Пинзеник.
А поки депутати не розбіглися, першим на голосування виносять документ, який вже не раз провалювали. Він запроваджує 35-відсоткову квоту на українські пісні в радіоефірі.
"Кожна третя пісня буде українською мовою, ми дійшли згоди про те, що не менше 60% в українському радіоефері буде української мови. Всі ці ток-шоу, які там ведуться, будуть українською мовою", - прокоментувала народний депутат від партії "Народний фронт" Вікторія Сюмар.
Під оплески закон ухвалили. Однак іншу вимогу фракції Народного Фронту - провалили. Закон про конфіскацію майна злочинців нардепи навіть не змогли включити в порядок денний. Мовляв, є загроза, що під благим приводом зможуть тиснути на бізнесменів.
"Після цього ми не будемо голосувати за жодне рішення Там всі є умови для того, щоб гроші Януковича були заарештовані і щоб бізнесменів не чіпали, тобто плохому танцюристу завжди щось заважає", - пояснив народний депутат від партії "Народний фронт" Максим Бурбак.
Без Народного фронту голосів не вистачає за жоден із законопроектів. Тепер депутати бідкаються, мовляв даремно здавали квитки на футбольний матч.
"Я знаю Сергій Алексєєв здав свій квиток, ну якби відмовився переніс, Максим Курячий, тобто є багато людей, які планували, але не поїхали", - пояснив народний депутат від партії "Блок Петра Порошенка" Борислав Розенблат.
А вже після обіду ряди народних депутатів і зовсім спорожніли. Частина нардепів вилетіли до Франції на футбольний матч.
Фракція "Народний Фронт" відмовилася голосувати за будь-які законопроекти, а тому спікер вніс на голосування постанову, яку більшість нардепів свідомо хотіли провалити.
Депутати не підтримали постанову нардепа Дмитра Святоша, яка заважала спікеру та Президенту підписати закон про зниження акцизів на вживані авто.
"Я ставлю підпис під законом щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів", - заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій.
Ольга Рицар, Катерина Лисенко, Іван Єрмаков, Вадим Свірідонов, Новини, ТК "Інтер".