Перетин кордону без черг та стресу: що треба знати перед поїздкою [ Редагувати ]
Сезон відпусток під час війни уже традиційно супроводжують черги на кордоні. Скільки доводиться чекати, як не згоріти в машині під сонцем і як зекономити час на КПП - в нашому наступному матеріалі.
Липень, пік туристичного сезону. На західному кордоні потік людей збільшується щодня. Наплив автівок як в електронній, так і в живій черзі.
Їду у відпустку у Хорватію. Я питала сусіда спереду, сказав: десь за 3-4 години перетнемо.
На відміну від пасажирів легковиків, які можуть тільки здогадуватися, наскільки довго чекатимуть, Марина сподівається перетнути бодай українську сторону кордону за годину.
Марина – жителька Києва:
Всі українці зараз потребують відпочинку, і краще відпочивати на морі, ніж сидіти на кордоні. У нас електронна черга на 13 номер. Майже вже маємо їхати на кордон.
У Чопському прикордонному загоні кажуть: пасажиропотік зріс щонайменше на третину. Найгарячішим на кордоні з Угорщиною є пункт пропуску "Тиса".
Олена Трачук – речниця Чопського прикордонного загону:
Спостерігаємо збільшення як на виїзд, так і на в’їзд в Україну. Зазвичай щодоби оформлюємо до 3 тисяч осіб, а також десь до 500 легкових автомобілів та в середньому до 50 автобусів.
Кілометрові черги фіксують і на інших КПП Закарпаття. Прикордонники працюють нон-стоп.
Леся Федорова - речниця Мукачівського прикордонного загону:
Вилок та Лужанка, Дзвінкове, Косино, Велика Паладь на кордоні з Угорщиною, а також Солотвино і Дяково на кордоні з Румунією. Традиційно найбільш завантаженими пунктами пропуску є Лужанка та Вилок.
Водії та пасажири готуються заздалегідь: запаси води, перекуси, ковдри.
Михайло – житель Києва:
Воду, звісно, у таку спеку, їжа теж, снеки якісь, тут особливо в таку жару їжу з собою не візьмеш. Від спеки закриваємося максимально, з кондиціонером, із заведеною машиною сидимо. Дитина дивиться мультики, побачимо, скільки.
Прикордонники теж радять туристам готуватися до поїздок завчасно, щоб заощадити час і вберегти нерви.
Олена Трачук – речниця Чопського прикордонного загону:
Ми радимо перед поїздкою переглянути відомчу сторінку у Facebook "Західний кордон", там що 3 години ми виставляємо наявні черги перед усіма КПП. Дуже радимо подорожнім перевірити наявність паспортного документа та інших документів.
В умовах війни українці шукають бодай короткої можливості відпочити й перевести дух. Не лякають навіть кілометрові черги на кордоні.
Марина – жителька Києва:
Не вагалися, тому що дуже хочеться нам спокою. Зараз в Україні всі, у Києві дуже сильні обстріли, багато загиблих, і хочеться морального відпочинку.