У Запоріжжі провели надскладну операцію на серці дитини [ Редагувати ]
Вона пережила складну операцію, а тепер мріє повернутися до занять плаванням. У Запоріжжі кардіохірурги допомогли 12-річній дівчинці позбутися вродженої вади серця. Медики запевняють, якщо проґавити момент і не усунути патологію вчасно, це може коштувати пацієнту здоров’я.
Як минула операція? І як працюють лікарі у прифронтовому місті? Репортаж Інни Гогой далі.
12-річна Алевтина розповідає свою історію боротьби за здоров’я. Кілька тижнів тому вона перенесла складну кардіооперацію. Ще в дитинстві у дівчинки виявили вроджену ваду серця. У підлітковому віці хвороба стала нагадувати про себе під час фізичних навантажень.
Алевтина, пацієнтка:
Раніше до операції задишка підіймалася, стояла, чекала, поки мені стане краще. Але зараз мені краще, і я з легкістю, от, наприклад, на 4-й поверх зараз з легкістю піднялась.
Лікарі кажуть: тривалий час така патологія може не мати виражених симптомів. І тоді варто звертати увагу на медичні показники. Якщо стан пацієнта погіршується, діяти слід негайно. Так сталося й у випадку з Алевтиною. Рішення про пряму операцію на серці кардіохірург та мама дівчинки ухвалили після чергового обстеження.
В'ячеслав Осауленко, завідувач відділення кардіохірургії:
Ми побачили негативну динаміку, ми побачили симптоми погіршення функції правих відділів серця і прийняли рішення за те, щоби оперувати дитину.
Підготовка та сама операція тривали близько 4 годин. У хірургічній залі працювала ціла команда медиків. Щоб усунути небезпечну ваду, їм довелося на 4 хвилини зупинити серце Алевтини. Увесь цей час біля дверей операційної чергувала мама.
Ганна, мама Алевтини:
Це була вічність. Сиділа у дворі лікарні й дивилась на лампу, яку було видно з операційної. Потім під операційною чекала… Це те, що запам’яталось. Коли вийшов В’ячеслав Валерійович, то сказав, що все добре.
Коли мова йде про дітей із вадами серця, медики підкреслюють: насамперед бути уважними мають батьки. Адже вкрай важливо вчасно помітити зміни у стані здоров’я та не зволікати з обстеженням та лікуванням.
Ігор Шишка, директор Запорізької обласної клінічної лікарні:
Можна з гарантованим, хорошим і відмінним результатом залишити людину без тієї вади, з якою вона звертається, і вийти на попередній рівень фізичної активності. Тут започатковувалися різні технології, в тому числі відпрацьована і технологія оперування діточок на серці.
Алевтину вже виписали, і вона почувається добре та багато гуляє з мамою у парку. На прийом до лікаря дівчинка приходитиме лише на планові консультації.
В'ячеслав Осауленко, завідувач відділення кардіохірургії:
Це не просто консультація, не просто бесіда. Перед консультацією дитина обстежується у фахівця, ехокардіоскопія. Ми дивимось, які показники.
А ще дівчинка чекає, коли лікарі дозволять повернутися до плавання. Та мріє піти восени до школи й вперше за роки повномасштабної війни сісти разом з однокласниками за парту.
Коли я вчилась під час війни, я не ходила в школу, тільки онлайн вчилась. Але зараз побудували укриття, і я можу приходити.