На Хмельниччині будинок заливає дощем через дірявий дах [ Редагувати ]
На Хмельниччині у селищі Стара Ушиця селяни вже кілька років просять чиновників поремонтувати дах багатоквартирного будинку. Та ті лише руками розводять і в усьому звинувачують неякісне будівництво радянських часів. Тож, як бути людям, спробували з’ясувати наші журналісти.
"Тут ллється просто з неба, ось двері розкололися навпіл!".
Щойно на вулиці починає дощити, підлога у квартирі Анастасії перетворюється на суцільну калюжу. Жінка живе на п'ятому поверсі багатоповерхівки. Помешкання придбала кілька місяців тому. Разом із чоловіком почали робити ремонт. Та після рясної зливи, нові шпалери довелося відклеювати.
"Почали робити ремонт, дощу не було. Ми не знали, що тече. Прийшли, коли був дощ, тут все мокре, ось там тече. До першого поверху затопило всіх і люди з каструльками, відрами підкладали отак!", - розповідає жителька селища Стара Ушиця Анастасія Крижанівська.
Причина в дірявому даху - пояснюють місцеві. Цей будинок поспіхом будували ще у вісімдесятих. Відтоді перекриття не ремонтували. Ось на ньому й утворилися тріщини.
"Перекриття як такого вже давним-давно там немає. Тому що рубироїд, ще ті старі технології. Треба лагодити", - каже житель селища Стара Ушиця Юрій Плякін.
Тече не лише у квартирах. Дощем заливає навіть підвальне приміщення. Мешканці будинку в розпачі. Не розуміють, за що сплачують по півсотні гривень квартплати щомісяця.
"Не знаю, це, напевно, що на землі ми стоїмо - будинок стоїть чи що? Прибираємо самі".
Люди бідкаються: куди вже тільки не зверталися по допомогу. Та на всі прохання отримували відписки: ремонт даху ось-ось почнеться. У комунальному підприємстві, яке б і мало поремонтувати перекриття, нам пояснили: у всьому винні попередники.
"- Воно це роками, розумієте? Так само до мене працювали. Ніхто, людина з повітря - люди самі складалися і платили за роботу.
- Їм зараз самим платити?
- Чому їм самим платити? Ви мене, що, не слухаєте?
- То ви нас не слухаєте, що робити людям? Поясніть!
- Звертатися до селищного голови", - пояснює в. о. директора КП "Добробут" Вадим Маковецький.
Та щойно на горизонті з’явилися журналісти, двері селищної ради мерщій зачинили. Місцеві вже не знають, де шукати допомоги. Сподіваються: після втручання журналістів про їхню проблему дізнаються в області і таки виділять гроші на ремонт даху. Адже зі старим покриттям перезимувати не вдасться.