На польсько-білоруському кордоні знайшли тіло 20-річного сирійця [ Редагувати ]
Лукашенку - трибунал. А країну - під суворі санкції. Парламентарям європейських країн увірвався терпець. Голови міжнародних комітетів вимагають негайно розв'язати міграційну кризу. І зупинити катастрофу, яка відбувається на білорусько-польському кордоні. Сценарій пропонують наступний: повністю заборонити польоти над Білоруссю і запровадити санкції до всіх міжнародних авіакомпаній, які проігнорують цю вимогу. А проти самого Лукашенка та його режиму розпочати міжнародний судовий процес.
Тим часом на білорусько-польському кордоні - не до компромісів. Цієї ночі рубіж знову спробували штурмувати мігранти. І сприяли їм у цьому білоруські прикордонники. Вони озброїли біженців ножами та сльозогінним газом. Вистачає й тих, хто хоче заробити на ситуації. І без українців тут не обходиться. Ольга Жидецька – далі.
Білоруські військові разом із сотнею нелегалів намагалися прорвати польський кордон цієї ночі. Штурмували колючий дріт машиною, повалили стовпи, сліпили прикордонників лазером і стробоскопами. А ще роздали мігрантам балончики зі сльозогінним газом. Таке заявляють польські вартові кордону. Саме вони оприлюднили відео нічної атаки. Порушників затримали.
Катажина Жданович, речниця прикордонної служби:
Ми маємо надзвичайну і небезпечну ситуацію. Білоруська влада цілила у польських вояків лазерами.
Білоруські посадовці звинувачення в організації нападів відкидають. Запевняють: лише підтримують лад у мігрантських таборах і забезпечують їх речами першої потреби.
Ігор Буткевич, заступник голови Державного прикордонного комітету Білорусі:
Белорусская сторона предпринимает все меры, чтобы оказывать посильную помощь. К лагерю организована подвозка воды, подвозка дров, продовольствия, вещи, одеяла, и так далее.
А ситуація з нелегалами - справді напружена.
Мігранти миттєво розбирають гуманітарну допомогу від "Червоного Хреста". За підрахунками білоруських силовиків, у таборі - близько двох тисяч біженців, разом з дытьми та вагітними жінками. Польська сторона називає цифру вдвічі більшу. Насуваються холоди, і всі ці люди ризикують замерзнути на смерть. Напередодні у прикордонній смузі знайшли тіло 20-річного сирійця. Це вже восьмий загиблий за кілька місяців загострення міграційної кризи. 26-річна Ум Маллак з Іраку, на останніх місяцях вагітності з трьома доньками два місяці поневірялася між Білоруссю та Польщею.
Умм Малак, мігрантка з Іраку:
Це були найтяжчі місяцы мого життя. Ми ледь у ставку не потонули. Вода була по груди. Я впала, одягу не було. Я захворіла. Наступного дня нас упіймали польські прикордонники. Я вже стояти сама не могла.
Разом із тим, жінка аніскільки не шкодує і сподівається на краще життя для своїх дітей. Мріє про Німеччину. І схоже, її бажання може здійснитися. Влада Баварії заявила про готовність прийняти біженців. Принаймні розглянути їхні клопотання про притулок. Тим часом польська поліція пильно відстежує інші канали, якими мігранти намагаються прослизнути до ЄС. Напередодні на КПП в Білостоку в автомобілях виявили 20-х нелегалів.
Томаш Крупа, речник польської поліції:
Під варту узяли трьох перевізників. Це двоє українців і поляк. Їхні транспортні засоби та речові докази вилучені. Виявлених мігрантів передано прикордонним службам.
Ще одним запобіжником для масового напливу нелегалів може стати зупинка залізничного сполучення з Білоруссю. Польща розглядає такий варіант. А ще не припиняє роботи зі зведення надсучасного паркану на рубежі. Завершити роботи планують до середини наступного року.