Угорщина й надалі блокує запровадження ембарго на російську нафту [ Редагувати ]
Угорщина й надалі блокує запровадження ембарго на російську нафту. Віктор Орбан поки що не збирається йти на поступки, бо не отримав ще гарантії на мільярдні енергетичні інвестиції. Тож, написав листа до Брюсселю з порадою не виносити розгляд ембарго на порядок денний саміту лідерів ЄС, який стартує наступного понеділка. Мовляв, сенсу немає.
Тож, чи вдасться європейським країнам таки відмовитися від російських енергоресурсів? Відповіді на питання шукала Тетяна Логунова.
Шостий пакет санкцій проти росії дається Євросоюзу важко. Його основні пункти європейські лідери прописали і оприлюднили ще на початку травня. Утім, коли пакет остаточно затвердять і як виглядатиме фінальний варіант. поки незрозуміло. У європейських столицях тільки обіцяють – "все буде незабаром".
Анналена Бербок, міністр закордонних справ Німеччини:
27 держав-членів разом узгодили п'ять жорстких пакетів санкцій. І я впевнена, що найближчим часом ми досягнемо домовленості і щодо шостого пакету.
Катрін Колонна, міністр закордонних справ Франції:
Нам необхідно якнайшвидше прийняти шостий пакет санкцій, який передбачає поступове припинення імпорту російської нафти. Сподіваюся, це станеться швидко.
Плани партнерів по ЄС зриває одна країна - Угорщина. Офіційний Будапешт заявив: блокуватиме усі спроби запровадити ембарго на імпорт російської нафти. Допоки Євросоюз не пообіцяє угорцям мільярдні енергетичні інвестиції.
Юдіт Варга, міністр юстиції Угорщини:
Ми повинні побачити рішення, які пропонує Єврокомісія. Спочатку рішення, потім санкції. Дуже дякую.
Європейські ЗМІ повідомляють: Віктор Орбан навіть написав листа в Брюссель і порадив не виносити розгляд нафтового ембарго на порядок денний саміту лідерів ЄС, який стартує наступного понеділка. Мовляв, немає сенсу. Будапешт поки не передумав.
Не виключено, що країни ЄС вже знають, як обійти угорське "вето". Принаймні, віце-канцлер і міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив: він очікує прориву у цьому питанні. У найближчі кілька днів. І додав: Німеччина та інші країни готові узгодити нафтове ембарго і без участі Угорщини. Нехай собі купляє російське паливо і далі.
Поки віце Хабек займається нафтою, канцлер Німеччини Шольц шукає нових постачальників газу. На африканському континенті. Днями Олаф Шольц відвідав Сенегал - країну, яка має багаті запаси скрапленого газу. І домовився з президентом цієї країни почати переговори про спільну розробку газових родовищ. Забезпечувати газом Європу - у Сенегалі готові. Перші поставки там планують на наступний рік. Окрім Сенегалу, продавати скраплений газ країнам ЄС хочуть Нігерія та Ангола.