Масований обстріл України: яка реакція світових політиків [ Редагувати ]
Чистий терор, який наочно демонструє, якою є готовність росії до переговорів та миру. Світ уже вкотре приголомшений масованими ракетними ударами москви по українських містах. І вкотре занепокоєний. Про реакцію європейських та американських політиків на понеділок, який став для України чорним, розкажемо далі.
Хвилина мовчання в пам'ять про загиблих у Києві, Дніпрі та Кривому Розі. З неї почалася пресконференція Володимира Зеленського та Дональда Туска. У понеділок Президент України відвідав Варшаву. Від імені України підписав безпекову угоду з Польщею.
Володимир Зеленський, Президент України:
Хотілося б почути від партнерів більшу стійкість і сильну відповідь на той удар, який росія в черговий раз зробила по нашому населенню, по нашій землі, по наших дітях.
Дональд Туск, прем'єр-міністр Польщі:
Немає таких слів, документів чи політичних декларацій, які були б достатніми, щоб засудити агресора. І немає таких слів, які б могли висловити усю нашу солідарність та підтримку.
Підібрати слова після російських ударів по лікарні, пологовому та житлових будинках - намагалися лідери усіх європейських країн. путінська росія воює проти українських дітей, заявили у Молдові. І не зупиниться ні перед чим - додали у Чехії.
Мая Санду, президент Молдови:
Приголомшена нападом росії на дитячу лікарню в Києві. Ця лікарня, яка врятувала тисячі дітей, зараз лежить у руїнах. кремль перетворив цю війну на війну проти дітей. Така нелюдяність і зневага до людського життя - це те, проти чого ми виступаємо.
Петр Павел, президент Чехії:
Атака на дитячу лікарню в Києві та удари по інших містах України є доказом того, що путінська росія не зупиниться ні перед чим. Атаки на найбільш вразливих не можна вибачити. Я саме лечу на саміт НАТО, де очікую консенсусу щодо того, що ми всі бачимо росію як найбільшу загрозу, до якої ми повинні бути ретельно підготовлені.
Негайно посилити підтримку України - закликали в Брюсселі та Ризі. Зокрема, надати Києву додаткові системи протиповітряної оборони та зняти усі обмеження на удари по військових цілях на території росії.
Едгарс Рінкевичс, президент Латвії:
Жахлива і боягузлива атака на дитячу лікарню в Києві. На саміті НАТО у Вашингтоні ми повинні взяти на себе зобов'язання щодо надання більшої військової підтримки Україні. Усі обмеження, накладені на Україну щодо використання зброї проти законних військових цілей, мають бути зняті.
Жозеп Боррель, верховний представник ЄС з зовнішньої політики та політики безпеки:
росія безжально атакує мирне населення України. Протиповітряна оборона потрібна Україні вже зараз. Усі відповідальні за російські воєнні злочини будуть притягнуті до відповідальності.
Воєнним злочином обстріл лікарні "Охматдит" назвали Італія та Сполучені Штати. Останні - виступають за окреме розслідування цього удару. Німеччина ж заявила, що готова прийнята на лікування дітей, які були пацієнтами "Охматдиту". Літак за ними вилетить вже завтра.