Чи можна пити гарячий чай у спеку: відповідь Комаровського [ Редагувати ]

Багато хто чув рекомендацію про те, що гарячий чай у спеку п'ють навіть у країнах зі справді спекотним кліматом - вважається, що після гарячого напою тіло кидає в жар, воно активніше віддає піт, а потім охолоджується. Найвідоміший лікар України пояснив, чому треба пити гаряче і кому варто так робити.
У своєму TikTok Комаровський пояснив, що гарячі напої допомагають нам втратити тепло, тільки якщо є можливість випаровування поту. Він сказав, що краще пити влітку прохолодні напої та їсти морозиво, якщо ви знаєте, що такої можливості немає.
Він навів як приклад мешканців тієї самої Середньої або Центральної Азії, де п'ють гарячий чай з піали за сорокаградусної спеки і порадив не займатися дурницями, адже різниця між організмами жителів України та Азії дуже велика.
За словами Комаровського, хто п'є гарячий чай у спеку, має залишитися в приміщенні з кондиціонером, до того ж, що людина старша, то уважніше вона має поставитися до цієї поради. Крім того, такі фактори як вітер і протяг (тобто, можливості випаровування поту) не можуть гарантувати відсутності перегріву.
Ознаки перегріву можуть бути такими:
- блідість шкіри;
- сухість слизових;
- спрага;
- головний біль;
- підвищення температури тіла.
У такому разі пити гарячий чай та інші гарячі напої категорично заборонено. Інакше є ризик отримати тепловий удар і замість поліпшення самопочуття помітно погіршити його.
Раніше онколог розповів, як війна може вплинути на здоров'я українців.