Волосся, яке знову росте: коли варто зробити пересадку волосся [ Редагувати ]

Ілля Кириченко, пластичний хірург клініки Lita Plus
Випадіння волосся - одна з найпоширеніших естетичних проблем, із якою сьогодні звертаються не лише чоловіки, а й жінки. Часто пацієнти тривалий час шукають "чарівний засіб", змінюють шампуні, проходять курси косметологічних процедур, купують ампули з обіцянками росту - і втрачають найважливіше: час.
Бо в певний момент повернути волосся можуть лише хірургічні методи. А саме - пересадка волосся.
Кому показана пересадка: чоловіки і жінки - різні причини, одна мета
"Найчастіше пересадку волосся проводять чоловікам із класичним андрогенним випадінням. Це генетично обумовлений процес, який починається зі зони скронь або тім’я, і може прогресувати досить швидко", - говорить пластичний хірург клініки Lita Plus Ілля Кириченко.
У жінок випадіння має інший характер - частіше це дифузне порідіння або локальні залисини після стресу, гормональних змін, травм чи операцій.
"Якщо ми бачимо, що волосяний фолікул остаточно втрачений - жоден догляд його не відновить. І єдиним ефективним методом залишається пересадка," - пояснює Ілля Кириченко.
Як зрозуміти, що це не сезонне випадіння волосся, а стабільна втрата
Здорове волосся циклічно оновлюється - і помірне сезонне випадіння у міжсезоння є нормою. Але якщо процес триває понад 3 місяці, з’являється помітна зміна густоти, просвічування шкіри, зменшення лінії росту волосся - варто звернутись до трихолога або хірурга.
"Оцінити ситуацію важливо до того, як фолікули повністю втратять життєздатність. На консультації ми визначаємо зони донорського та потенційного росту, перевіряємо щільність волосся, виключаємо тимчасові стани," - зазначає пластичний хірург.
Що таке пересадка волосся
"Сучасна пересадка волосся - це не ті шрамисті "смужки" з минулого. Сьогодні в клініці Lita Plus ми використовуємо сучасну методику, при якій окремі фолікули забираються з потиличної зони (де волосся не реагує на гормональне випадіння) і пересаджуються туди, де його не вистачає", - каже Ілля Кириченко.
Із переваг такої сучасної хірургічної методики - вона майже не залишає слідів, не потребує швів, а реабілітація дуже легка. Пацієнт вже наступного дня повертається до звичного ритму життя.
Які зони можна відновити - не тільки голова
Найчастіше пересадку проводять у зонах передньої лінії росту (лоб), тім’я та скронь. Але також можливе відновлення волосся в інших зонах, де спостерігається естетичний дефіцит:
- борода і бакенбарди (у чоловіків)
- брови (у жінок та після травм)
- ділянки після рубців, операцій або опіків.
Коли пересадка справді дає результат, а коли варто зачекати
Важливо розуміти, що пересадка волосся - не косметична процедура "тут і зараз". Це інвестиція в результат, який формується поступово. Волосся починає активно рости через 3-4 місяці після процедури, а фінальна густота оцінюється через 9-12 місяців.
"Ми не беремо пацієнтів "на всяк випадок". Якщо є шанс зберегти своє волосся без операції - ми про це чесно говоримо. Але якщо втрати вже необоротні - діяти треба рішуче, поки донорська зона дозволяє," - пояснює хірург клініки Lita Plus.
Як проходить процедура: комфорт і прогнозованість
Процедура безболісна, проводиться під місцевою анестезією, триває від 4 до 8 годин залежно від обсягу.
Після - мінімальні обмеження: не можна терти шкіру голови, мити агресивними засобами протягом тижня. Перші результати помітні вже через 2-3 місяці.
"Якщо ви вже пробували все, але результату немає - можливо, настав час перейти до справжніх рішень. Пересадка волосся - це не про "здаватись", а про відновлення того, що здавалося втраченим. І як показує досвід, найскладніше в цій процедурі - просто зважитись", - відзначає Ілля Кириченко.