На Рівненщину прибув евакуаційний потяг з Донеччини [ Редагувати ]
Евакуація залізницею триває. З прифронтових міст і сіл Донеччини продовжують централізовано потягами вивозити людей. Цими днями їх приймає Рівненщина. Туди сьогодні прибув уже одинадцятий безкоштовний спецрейс, який привіз майже дві сотні людей. Він став найбільшим за увесь час, доки триває безкоштовна евакуація. У попередніх десяти потягах у регіон прибуло понад чотири сотні донеччан. Як зустріли тих, кого війна змусила покинути рідні домівки і де житимуть люди - подивіться.
Рівненщина продовжує приймати евакуйованих з Донецької області людей. Потягом прибула і Надія. Каже, мусила все залишити. Жінка ледь не плаче.
Наталія, жителька Донецької області:
Потрапили у таку тяжку ситуацію. Ця війна знищує наші будинки. Ми все життя працювали, щоб жити добре, щоб були усі умови. Тепер це все у нас відібрали. І дякуємо за те, що Рівне приймає таких людей.
З Донеччини пані Надія забрала дітей і кішку Соню. Не залишила навіть равлика, за яким доглядала п'ять років.
Ми його купували, то він ще маленьким був. Коштував п'ять гривень.
На пероні людей зустрічають рятувальники та волонтери. Висадка пасажирів триває лічені хвилини, тому дії усіх служб відпрацьовані до автоматизму. Це вже одинадцятий евакуаційний потяг, який прибув з Донеччини на Рівненщину цьогоріч.
Охочих виїхати з-під обстрілів виявилося чимало. Цим рятувальним рейсом скористалося сто сімдесят п'ять донеччан. Серед них - зо два десятки людей з інвалідністю та більше сорока дітей. Олеся приїхала з доньками та мамою. Жінка вдруге за час повномасштабної війни змушена покидати рідну домівку.
Олеся, жителька Донецької області:
Шумно, гучно, лячно. І вирішили поки на якийсь час. Дав би Бог, щоб все було добре, але поки - в тишу. Ми виїжджали раніше в Чернівці. У нас там родичі. Чотири місяці побули, вирішили повернутися додому і от знову.
Людям допомагають зійти з потяга та проводять до місця реєстрації. Тут їм надають консультації, а кому потрібно - медичну чи психологічну допомогу. Зінаїда саме чекає, щоб їй визначили місце нового прихистку. Каже, радітиме будь-якому, аби у безпеці.
Зінаїда, жителька Донецької області:
У нас уже не червона зона, а бойові дії. Вже коли почало вибухати біля будинку, то страшно. І діти, донька з онучкою жили окремо, то вони спускалися у підвал. А ми спали в гаражі. Знайомий подзвонив і каже: вас може завалити і вас не витягнуть.
Рівненщина вже не вперше зустрічає евакуаційні поїзди з Донеччини. У березні-квітні регіон прийняв п'ять спецрейсів зі сходу, ще чотири - в червні. Загалом розселили понад чотири сотні донеччан. Усім знайшли житло.
Олександр Коваль, начальник Рівненської обласної військової адміністрації:
Це найбільший евакуаційний потяг, який прибув цьогоріч до нас. ОДА забезпечує евакуацію. Це будуть громади Рівненського району і Дубенського району в тому числі.
На Рівненщині планують й надалі приймати вимушених переселенців. Тут до кінця літа чекають ще кілька рятувальних спецрейсів зі сходу країни. Для них нині підшуковують та облаштовують житло.