Ворог встановив вогневий контроль за трасою Вугледар-Костянтинівка - 79 ОДШБр (відео) [ Редагувати ]

На Курахівському напрямку з початку неділі, 18 серпня, російські війська шість разів безрезультатно атакували поблизу Красногорівки, Костянтинівки та Парасковіївки.
Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" розповів заступник командира батальйону 79-ї ОДШБр Богдан Януш.
"На нашому напрямку, на всій протяжності тривають оборонні бої, обстановка залишається важкою, напруженою. Противник не зупиняє спроб здійснення штурмових дій. Наші підрозділи продовжують виконувати бойові завдання, завдають противнику втрат.
Противник перейшов до тактики менш масованих штурмів, застосовує піхотні підрозділи. Броньовану техніку - в якості умовних "маршруток" - для під'їзду до рубежів спішування. З подальшими спробами прориву наших позицій. Поки що у них нічого не виходить - несуть втрати та відступають.
Проти нас ворог застосовує підрозділи 33 мотострілецького полку, залишки 10 танкового полку, який зазнав дуже значних втрат у ході штурмових дій на напрямках Парасковіївки та Костянтинівки. І також вів бої 242 мотострілецький полк...
Вогневий контроль за трасою Вугледар-Костянтинівка був втрачений. Противник підтягнув артилерійські засоби досить близько, і якщо він може обстрілювати Костянтинівку і найближчі населені пункти, він відповідно веде вогонь і вздовж цієї траси. Чому противник так до неї рветься: тому, що вихід на даний рубіж допоможе йому вибити поле для маневру. І частково допоможе вклинитися і лінію нашої оборони з подальшим маневром та виходом у тил підрозділам, які стоять на Вугледарському напрямку...
Найбільш масовим методом ураження, який застосовує противник, залишаються FPV-дрони. Другими за масовістю йдуть ствольна артилерія та РСЗВ. Як калібри 122 мм, так і відповідно РСЗВ це "Гради", "Смерчі". Крім того, перед штурмовими діями противник дуже часто застосовує важкі вогнеметні системи типу "Сонцепьока".
У противника як артилерійських засобів більше, так і самих снарядів. Про співвідношення говорити важко, але грубо 1 до 10. Найбільш масовим залишається 120 міномет. Тому що на нього мін Радянський Союз зробив дуже багато. І це така зброя, яка мобільна, і використовується в основному на передньому краї", - розповів Богдан Януш.