У Києві відбувся VII Міжнародний ветеранський форум [ Редагувати ]
Україна. Ветерани. Єдність. Під таким гаслом сьогодні у столиці відбувається 7-й Міжнародний ветеранський форум. Місце взаємодії представників влади, міжнародних партнерів і тих, хто пройшов через війну. На заході працює моя колега Ніна Коломієць. Як наших ветеранів планують повертати до цивільного життя? - далі.
На форумі зібралося багато ветеранів, людей, для яких війна поділила життя на до та після. Багато хто з них після важких поранень, контузій, дехто на фронті лишився рук чи ніг. Але проте вони зберігають оптимізм, жартують, навіть знаходять сили почати життя з чистого листа - започатковують власну справу. Наприклад, ми познайомилися тут із ветераном із Токмака, який втратив на фронті обидві руки, а зараз розпочав бізнес - виготовлення мʼясних снеків.
Сергій Жуковський, ветеран російсько-української війни:
Перше поранення отримав у 22 році під час штурму Кремінної, друге поранення - у 23 році під час бойового злагодження. Мій секрет у тому, що я ніколи не покладаю рук. Міоелектричний протез - у нього текстура під шкіру. Насправді в мене їх 2: і на праву руку, і на ліву. Але хук мені зручніший, я можу вилку, ложку тримати, затискаю стилус, стилусом клацаю телефон.
Ветерани - потужна економічна сила, наголошують посадовці. А тому пропонують не пільгоорієнтований підхід, який зазвичай застосовують до осіб з інвалідністю, а навпаки обіцяють запроваджувати інструменти для розвитку ветеранів - допомогу у перекваліфікації, відкритті власної справи, працевлаштуванні. Аби воїни після повернення з фронту могли достойно інтегруватися у цивільне життя.
Для того, щоб ветерани дійсно стали провідниками змін в Україні та активними учасниками суспільного життя, отримували підтримку від держави, відчували шану без бюрократичних перепон, сьогодні Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який дає старт Національній стратегії ветеранської політики.
Володимир Зеленський, Президент України:
Сьогодні для забезпечення цього я своїм указом доручив Уряду затвердити Національну стратегію ветеранської політики та стратегію формування системи переходу від військової служби до цивільного життя. Це документи, які відображають всі сфери взаємодії держави й ветеранів. Від початкових кроків у поверненні воїна до цивільного життя, до можливості ветерана зміцнювати життя громади, регіону, держави.
Президент доручив урядовцям і парламентарям опікуватися деталями Національної стратегії. Сьогоднішній указ також розширює мережу ветеранських просторів - багатофункціональних закладів, які допомагатимуть ветеранам комфортно адаптуватися до мирного життя.
Президент наголосив: створення системи підтримки військових під час служби й після звільнення є пріоритетом для країни. Роботу з ветеранами планують вибудувати максимально наближено до стандартів НАТО.
Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України:
За сьогоднішнім дорученням Президента буде розроблена стратегія концепції ветеранського руху, але вже сьогодні парламент працює над цим - започаткування ветеранського підприємництва, сьогодні там у нас є виставка ветеранського підприємництва, крім цього визначення засад політики ветеранської сфери, вшанування пам'яті захисників, налагодження особливостей громадських об'єднань ветеранів війни.
Голова Верховної Ради запевнив, що зробить усе для того, щоб найближчим часом у парламенті організувати день для прийняття таких ветеранських ініціатив. І таким чином урегулювати відносини держави й ветеранів, а також віддати шану нашим захисникам.