Нашестя дронів: як їм протистоять бійці під Часовим Яром [ Редагувати ]
Боротися з ворожими дронами на передовій доводиться нашим захисникам. Який вигляд має така боротьба, яких успіхів допомагає досягати? Яку роль виконують мінометні батареї? На власні очі на позиціях бійців 56-ї Маріупольської бригади під Часовим Яром усе бачив наш воєнкор Ігор Левенок. Його репортаж - далі.
Фронт біля Часового Яру. Градус напруги на "гарячих" напрямках не спадає.
Швидкість і сила! Як працює група вогневої підтримки нашої піхоти.
Технічні новинки від українських умільців, які допомагають уберегтися від ворожих дронів!
Аналогів йому немає, і скільки людей не питалися його повторити, зробити, і не виходить.
Ділянка фронту на одному з флангів від Часового Яру. Війна не стихає ані на хвилину. Звуки виходів і приходів змішуються зі свистом і гуркотом снарядів.
Ігор Левенок, кореспондент:
От уявіть собі протяжність лінії фронту. Це навіть не сотні кілометрів, це тисяча і більше кілометрів. І от крізь через цю лінію фронту намагається пробратися ворог. Малими групами, дрібними групами. Завдання наших мінометників та аеророзвідників виявити ці групи й знищити їх…
Тутешні позиції утримують воїни 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади. Хлопцям на позицію підвезли БК - міни до стадвадцятиміліметрового міномета. Бійці тішаться, мов діти.
- Я так розумію, що для мінометника той момент, коли привозять БК - це чи найголовніша мить? - Так-так, якби більше привозили.
Армійці кажуть: боєприпасів багато не буває. Розкладають міни у своїх підземних володіннях. Тут стежать за вологістю і температурою повітря.
Ігор, військовослужбовець 56-ї ОМПБ:
Перевіряємо порох. Так, це ось ми тільки що просто працювали перед вашим приїздом. А так порох і міни знаходяться в тубусах…
Бліндажі й укриття тут такі, що в них можна навіть заблукати. Підземні лабіринти ведуть до приміщень, де зберігаються снаряди, окремо кімнати для відпочинку. Тут є навіть підземна кухня.
Кількахвилинне затишшя. Напередодні на цій позиції побували журналісти з Латвії. Як українці майстерно б'ють ворога. Тема, яка не втрачає актуальності на заході.
Увага світу прикута до подій у Курській області. Армійці вже вбачають зв'язок між українським наступом на Курщині й обороною на Донбасі. Уперше за час повномасштабної війни я чую від наших військовиків, що в окупантів бракує людей.
Олександр, військовослужбовець 56-ї ОМПБ:
Уже ми на цьому напрямку півтора року, то зараз такого накату активного мінімально. Я скажу так, штурмових груп, таких от агресивних, набагато менше. Але багато безпілотних систем вони використовують, перевага в артилерії…
Ударні дрони - ноу-хау цієї війни. Їх першими почали застосовувати українці. І українці вже знайшли антидот проти усюдисущих "пташок".
Ось цей невеличкий портативний прилад здатен перехоплювати сигнал ворожих ФПВ-дронів. Хлопці навіть бачать відео з його камери й знають, куди саме він летить.
Моніторити небо. На передовій це означає зберегти життя воїнові, який наводить зброю і б'є супротивника. Команда до бою не забарилася.
Стодвадцятиміліметровий калібр - це аргумент для окупантів. Відстрілявши, бійці хутко маскують зброю.
- Йдемо в укриття? - Так. Ми попрацювали, і тепер вони нас можуть "залайкати", тому йдемо в укриття…
У сутінках ми повертаємося з позицій. Земля горить від вибухів снарядів…