Власна справа: як грант змінює життя українців [ Редагувати ]
Час створювати своє - під таким гаслом в Україні вже 2 роки працює програма "Власна справа". Це можливість для підприємців отримати безповоротний грант від держави для розвитку свого бізнесу. Як отримати гроші для власної справи, які результати роботи програми, а також історії успіху її учасників - розкаже моя колега Ніна Коломієць.
Артем Баюнов - власник будівельного магазину:
Ми займаємося комплексним ремонтом та будівництвом, але з відкриттям шоуруму розвиваємо нове направлення - це роздрібна торгівля або комплексне комплектування обʼєктів всіма необхідними матеріалами - фінішними, чорновими, комунікаціями, обладнанням.
Артем показує нам свій магазин. Справа, яка ще недавно була скоріш невеличким підробітком, перетворилася на повноцінний бізнес. Після того, як підприємець отримав грант за програмою "Власна справа".
Артем Баюнов - власник будівельного магазину:
До початку повномасштабного вторгнення я ще був студентом і займався будівництвом, мені завжди це подобалося. Ми робили якісь обʼєкти, я сам багато працював руками.
На отримані від держави гроші Артем купив обладнання та орендував приміщення для магазину.
Артем Баюнов - власник будівельного магазину:
Ми розуміли, що це новий імпульс в розвитку. Це оренда цього приміщення, меблі в це приміщення, техніка. Та чесно кажучи, 250 тисяч дуже швидко розлетілися.
За 2 роки існування програми "Власна справа", вже майже 20 тисяч підприємців скористалися нею. І це гра не в одні ворота - наголошують у Кабміні. Підтримуючи бізнес, держава натомість отримує відчутні надходження в бюджет - учасники програми вже сплатили понад 2 з половиною мільярди гривень податків. Серед переваг - додаткові робочі місця.
Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України:
Створення робочих місць - це ключова умова надання грантів за програмою "Власна справа". Зменшуємо безробіття, знижуємо соціальні ризики, даємо можливість людям заробляти й забезпечувати свої сім'ї. Учасники програми вже створили 38 000 робочих місць, нових робочих місць, і ця цифра постійно зростає.
Серед лідерів за участю в програмі "Власна справа" підприємці з Київщини, Львівщини та Рівненщини.
Анастасія веде бізнес, як сама каже: "з двомісячним Орестом на руках". Розповідає: діти й надихнули її на відкриття власної справи.
Анастасія Зубець, власниця дитячого центру в Брусилові (Житомирська обл.):
Довго ходила з ідеєю про те, що хочу у своєму невеликому містечку відкрити дитячий центр для діток, у 22-му році зіштовхнулася з проблемою, що немає спеціалістів, пішла вчитися, а потім зрозуміла, що зараз держава надає можливість відкрити щось своє, скористалася цією програмою, у вересні 2023 року подала грант. І у грудні вже підтвердили про те, що я виграла 250 000.
Чиновники наголошують: постійно розширюють дію програми "Власна справа". Категорій бізнесменів, які можуть долучитися до програми, дедалі більшає.
Юлія Свириденко, перший віцепрем'єр-міністр, міністр економіки України:
За цей час ми розширили програму для ветеранів, ветеранок та їх родин, і останні зміни - це можливість брати гранти для молоді до 150 тисяч грн без створення робочих місць, можливість для молоді брати повторні гранти до 250 000 грн, але вже на умовах зрозумілих і добре відомих для всіх, де треба створити два робочих місця.
А от умови участі в конкурсі на грант не змінилися. Потрібно написати бізнес-план, подати заявку через портал "Дія" і пройти співбесіду. В уряді переконані: саме малі й середні бізнеси стануть потужним рушієм відбудови, а згодом і економічного зростання України. А тому вже зараз роблять ставку на розвиток малого підприємництва.