У Кропивницькому для переселенців відкрили безкоштовні курси з перукарської майстерності [ Редагувати ]
Нові можливості! У Кропивницькому відкрили безоплатні курси з перукарської майстерності для вимушених переселенців. Викладають їх професіонали. А навчання триває лише три місяці. Історії тих, хто вирішив здобути нову популярну на ринку праці професію - чула Олена Бринза.
Майстриня Оксана показує технологію виконання жіночої стрижки. Ці знання здобувають вимушені переселенки на безкоштовних курсах з перукарської майстерності у Кропивницькому. Проводять їх на базі ліцею сфери послуг і торгівлі.
Ірина Шкуруп, переселенка з Мирнограда:
Я чоловічий майстер, чоловічі я стрижу, а жіночі якось не довелося. Тому вчимося всьому з нуля.
Дівчата поки що практикуються одна на одній. Сьогодні за модель - Олена з Краматорська.
Олена Свистун, переселенка з Краматорська:
Красиво, об'єм і рівненько, все мені подобається.
Навчатися на курсах можуть усі охочі вимушені переселенці. І ті, хто раніше працював в індустрії краси, і ті, хто не мав справи з цією професією раніше, але має бажання вчитися. Єлизавета у рідних Олешках була педагогом-організатором. А зараз хоче набути нові навички.
Єлизавета Ізбишева переселенка з м. Олешки:
Це професія, яка буде актуальна завжди, яка завжди буде на піку по заробітку, по розвитку, яка не стоїть на місці, до того, я сподіваюсь, що місто Олешки деокупують, воно зараз, на жаль, майже вщент зруйноване. І я знаю, що буде багато роботи по відбудові, і я думаю, що індустрія краси також буде на першому місці, бо знаю, і зараз дівчата в тих бойових умовах знаходяться, продовжують вдома у себе один одному стрижки, нігті, тому я все ж планую повернутися додому і розвивати цю справу, а зараз головне набути тут основних навичок професійних.
Свої навички вдосконалює і Світлана, через російську агресію їй довелося покинути рідне місто, дім та салон, який відкривала з нуля. Зараз шукає сили знову розпочати власну справу.
Світлана Ботнар, вимушена переселенка з Миронівського:
Ми виїхали о 7 годині ранку, у мене була дитинка, їй було три тижні, ми не знали з чоловіком, куди ми їдемо, ми взяли памперси, суміш і просто поїхали прямо. У мене є великі плани на цю професію, тому що, так як я знаю дещо, я хочу реалізуватися в цій справі, можливо, щось і своє відкрити, є бажання.
На курсах для ВПО з перукарської майстерності викладають фахівці своєї справи. Починали з базової теорії, а далі - практика.
Оксана Забабуріна майстриня-викладач:
Курс складається з навичок і догляду за волоссям, що зараз дуже актуально сьогодні, і укладання волосся теж дуже актуально, весільні, вечірні зачіски, це і стрижки чоловічі й жіночі, і навіть хімічна завивка, що її не в кожному салоні роблять, але ми навчаємо цьому.
Такі курси - це можливість для переселенців реалізуватися на новому місці, вважають керівники проєкту. Знайти справу для душі та заробітку.
Вікторія Алєксєєвець, керівниця проєкту "Краса та гідність":
У рамках цього проєкту навчання проходять 30 внутрішньо переміщених осіб з Донецької, Луганської, Херсонської, Харківської областей, даний проєкт буде тривати три місяці, по закінченню цього проєкту всі учениці та ученики складуть іспит, маємо надію, що будуть роботодавці, які одразу візьмуть їх на роботу, а також буде показ їхніх власних моделей зачісок і макіяжу як додатково.
Майбутні майстрині вже можуть удосконалювати вміння у соціальній перукарні, що працює на базі ліцею. Двічі на тиждень тут безкоштовно обслуговують усіх охочих.