У Львові відбувся масштабний забіг на підтримку ЗСУ [ Редагувати ]
У Львові сьогодні відбувся благодійний забіг на десять і п'ять кілометрів. Учасники з усієї країни пробігли від центру міста до одного зі спальних районів. Таким чином організатори збирали на захист від ворожих дронів для армійців зі львівських бригад.
На захід зареєструвались майже півтори тисячі людей, утім у день забігу їх ще на п'ятсот більше. Це і цивільні, і військовослужбовці. Своїми враженнями ділилися з Романом Гаврилівим.
На площі біля львівського Оперного театру майже дві тисячі бігунів готуються взяти дві дистанції: десять і п'ять кілометрів. Прийшли підкорювати вулиці міста і професіонали, і любителі. Богдан у свої 66 за тиждень намотує 30 кілометрів. Сьогодні планує побити особистий рекорд.
Богдан Українець, учасник забігу:
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього бігу? - Покращити результат, у мене 48 хвилин був найкращий на 10 кілометрів. Чудова погода, не гаряче - якраз бігова погода.
Руслана на доріжку вийшла лише чотири місяці тому. Дівчина долучилася до заходу, щоб допомоги війську. Грошові внески з боку учасників забігу були донатом на РЕБи й протидронові рушниці для 103-ї та 125-ї окремих бригад територіальної оборони.
Руслана Волошин, учасниця забігу:
Ми випадково побачили оголошення, що це благодійний захід, і лише тому ми зареєструвалися, щоб підтримати наших військових. - Тільки тому? - Тільки тому, що ми бігаємо у своє задоволення, не заради змагання. Це тільки для себе виключно.
Щоб захистити від російських FPV небо над позиціями наших оборонців, організатори поставили ціль - 250 тисяч гривень.
Олександр Бобрицький, організатор:
Підтримати їх, і інвалідів війни, і інвалідів першої й другої груп, щоби люди теж залучалися і не забували, що вони суспільству потрібні. Це найголовніше.
Забіг почали під звуки метронома. У Львові хвилина мовчання за загиблими внаслідок російського вторгнення.
Львівський забіг на десять кілометрів стартує.
Участь у заході взяли й понад 400 учасників бойових дій. Це і чинні військовослужбовці, і ветерани російсько-української війни. Серед них Олександр. Він вирішив підкорити 5 кілометрів, бо вперше бере участь у таких забігах. Для воїна це ще і відновлення після служби. Пригадує, як фізична спритність рятувала на фронті.
Олександр, військовослужбовець, учасник забігу:
Одну людину нам приходилось виносити дуже швидко, ми майже бігли. Що в Бахмуті, що в Богданівці біг дуже рятує життя. Швидко можемо дістатися до позицій до того, як ворог підняв своїх коптерів, і швидко можемо зникнути без втрат.
Також захисник підтримує мету забігу. Каже: засобів радіоелектронної боротьби завжди бракує.
Олександр, військовослужбовець, учасник забігу:
Тому що піхота стає вразливою, коли не може захиститись. Коли просто смерть іде з небес.
Дистанцію долає перший учасник.
30 хвилин - саме за стільки "десятку" подужав 22-річний Андрій з Кам'янця-Подільського. Він професійний атлет, але каже: львівською бруківкою бігти непросто. Свою перемогу бігун присвячує чемпіону світу з кікбоксингу, полеглому воїну Роману Головатюку.
Андрій Атаманюк, учасник забігу:
То був дуже хороший хлопець, боєць, і взагалі дуже добра людина, яка не мала страху і йшла в бій.
Після завершення забігу, організатори підраховують виручене. Але попередньо кажуть: грошей буде більше, ніж очікували.