У Києві відкрили скульптурну композицію на честь Довженка [ Редагувати ]
Скульптурну композицію на честь геніального режисера Олександра Довженка відкрили в Києві. Приурочили подію до 130-річного ювілею митця, який відзначали 13 вересня. Як усе відбулося?
Під пеленою скульптурна композиція "Мотор", створена до Дня українського кіно та 130-річчя Олександра Довженка. Присутнім уже відомо, що скульптор зобразив у металі всесвітньо відомого кіномитця та його колегу - оператора Данила Димуцького.
Андрій Дончик, директор Національної кіностудії ім. Довженка:
І ось сьогодні нарешті, мабуть, в найважчі часи для країни й для всіх, він стає на своє місце. На свою рідну студію, біля його посадженого саду, я думаю, що це глибоко символічно, що це відбувається саме зараз.
Скульптор розповідає: закінчив роботу ще у 2008 році. Планували, встановити "Мотор" на Хрещатику. Втім з різних причин 16 років фігура простояла на складі.
Володимир Щур, скульптор:
Замовник вирішив забрати його у свої склади. Там він простояв 16 років. Були спроби ще встановлення в інших місцях. За цей час загубилися оці рейки, коротенькі, тут були. Прийшлося буквально днями відливати, поновити все.
Відкриттям скульптури урочистості не завершилися. В одному з павільйонів кіностудії пройшов показ фільму "Ягідка кохання". Роботу, над якою Довженко та Демуцький працювали разом.
Андрій Дончик, директор Національної кіностудії ім. Довженка:
Наші хлопці боронять нас за те, щоб кіно України існувало, щоб існувала культура, щоб все це збереглось, щоб це і надалі було і передавалося з покоління в покоління. Тому саме в цей час, я вам кажу, це надзвичайно символічно і важливо, що ми проводимо ці заходи.
А студенти профільних вишів представили свої дипломні роботи в рамках марафону "Молодого студентського кіно".
Це кадри з короткометражної картини "Територія дитинства".
Марина Шкрабалюк, студентка, режисерка фільму "Територія дитинства":
Мій фільм називається "Територія дитинства". Я зняла фільм про красу дитинства в контексті війни, як зараз поєднуються непоєднувані речі, такі, як: страх, смерть і жорстокий дорослий світ.
Показ довженківських фільмів, театрально-музичні вистави, виступ духового оркестру. Організатори наголошують: схожі заходи важливі в умовах війни. Вони єднають, згуртовують нас і укріплюють віру, що переможний день неодмінно настане.