рф тисне на Запорізькому напрямку: як ЗСУ дають відсіч ворогу [ Редагувати ]
Окупанти не припиняють спроб тиснути на наших захисників на Запорізькому відтинку фронту. Цієї доби ворог атакував в районі Гуляйполя, Роботиного, Новоданилівки та Новоандріївки. Наші бійці дають ворогу відсіч. Вже понад два роки тримають оборону на Запорізькому напрямку і воїни 65-ї бригади. Більше про щоденну працю наших захисників - у наступному сюжеті.
Кожен із цих хлопців волів би бути поруч із рідними, як колись у довоєнні часи. Та уже понад два роки воїни 65-ї бригади тримають фронт на Запорізькому напрямку. Ситуація непроста - ворог не полишає спроб посунути так звану сіру зону.
Позивний "Кіт", офіцер 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Постійно намагається мілкими групами закріпитись, постійно нарощує зусилля, техніку зараз не використовують, але маневрують нею. Якщо в них ідуть 4 чоловіки, це значить, в цій групі декілька зеків і 1 якийсь військовослужбовець, який більш менш володіє обстановкою, це шлях в один кінець.
Бійці відстежують замасковані позиції й нищать окупантів, зокрема і за допомогою безпілотників. На цих кадрах вояки 65-ї розбирають на друзки ворожі бліндажі та окопи.
Позивний "Шаман", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Дрони зайшли на цю війну, я сказав би не те, що зайшли, вони вскочили, і вони повністю змінили всі правила війни. Складності є завжди, тобто ми працюємо, і вони теж працюють, вони включають засоби РЕБ, і наші "пташки", на жаль, втрачаються, тобто зараз хотілося б, щоб було більше у нас "птахів".
Літати на дроні армієць за позивним "Шаман" вчився вже у лавах бригади. Щойно сталося повномасштабне вторгнення, він полишив свою роботу за кордоном. І пішов у військо.
Позивний "Шаман", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Як я можу лишитися вдома, як потім своїй дитині буду дивитися в очі. Вони спитають; тато, коли була війна, що ти робив, я скажу, гроші заробляв. Не може так бути просто, всі піднялися разом і пішли боронити свою країну
У 2022-му став на захист Батьківщини й боєць на псевдо "Уран". Про початок великої війни дізнався, коли працював у Польщі.
Позивний "Уран", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Власне пропонували залишитися, забрати сім'ю, допоможуть, але ні, тут моя земля, тут я родився, тут моє все, і на 3-й день я повернувся додому.
"Уран" каже: найбільше запам'ятав свій перший бойовий виліт. Тоді разом із побратимами довелося відбивати ворожу атаку.
Позивний "Уран", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Не розгубився і вдало давав коригування, і штурм був відбитий. Головне не пропустити ворога, щоб бачити, куди він, щоб він не зайшов на наші позиції, не поховався, і давати картинку,
Під час таких вильотів бійці виконують свою роботу і допомагають іншим підрозділам.
Позивний "Шаман", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Піхоті найскладніше на цій війні. Дивимося, стараємося відпрацювати найякомога якісніше, щоб і піхоту свою зберегти, полегшити їм життя.
Наскільки важко піхоті, 28-річний військовик за позивним "Киця" знає не з чуток. Адже нещодавно і сам був піхотинцем.
Позивний "Киця", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Складніше в плані морального і складніше фізично, потрібно бути більш підготовленим, тобто багато в принципі, і ти безпосередньо береш участь на самому "нулі", тобто ти з ворогом можеш стикнутися очі в очі.
Витискаючи окупантів із позицій, "Киця" зазнав поранення.
Позивний "Киця", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Штурм був відбитий, ми зайшли на позицію і прилетів 120-й, міна 120-го калібру, тобто нас з побратимом якраз тоді "потрьохсотило".
Та воїн знову в строю - уже пів року, як опановує віртуозні польоти на залізних "пташках".
Позивний "Киця", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Потрібно вчитися, тобто потрібно удосконалювати себе, тобто відносно не дуже сильно складно, але все одно треба мати терпіння і навички.
Бійці 65-ї готуються до ще однієї воєнної зими. Кажуть, важливо мати не лише чим нищити окупантів, а і як діставатися до позицій. На дорогах, що під постійними обстрілами, машини виходять з ладу ледь не щодня. Під удар потрапила й ось ця автівка.
Позивний "Морган", військовослужбовець 65-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Ці дірки були отримані авто в 1-му виїзді під час прильоту в нього ФПВ-дрона, вже хлопці його трошки відремонтували.
Тож запчастини та зайві робочі руки для ремонту потрібні завжди. Особливо восени, коли почнеться сезон дощів і багнюки на прифронтовому бездоріжжі. Гроші потрібні на автівки й засоби РЕБ, що здатні посадити ворожі дрони якомога далі від наших бійців.