Сумщина в диму: тривають масштабні пожежі в екосистемах [ Редагувати ]
Сумщина в диму. Спека та ворожі обстріли, відсутність дощів та людський фактор - усе це потроху додає причин для появи задимленості, яка заважає вільно дихати. Особливо зараз, коли ще додались і горіння торф'яників. Рятувальники збилися з ніг - по всій області близько пів сотні пожеж за добу.
Сьогодні Людмила охоче вийшла зі своїми синами на прогулянку. А ще напередодні задихалася від нестерпного смороду в повітрі.
Людмила, жителька Сум:
В минулі дні я прям прокинулась, вікна ж на провітрюванні були, на вулиці ж ще ж тепло було, прокинулась, тому що в квартирі був запах чаду наче. Прям дуже смерділо димом.
Дим дошкуляє вже понад місяць, нарікають містяни. Найчастіше відчувається надвечір і вранці.
Галина Олексіївна, жителька Сум:
Увечері вікно открите, такою гаррю, чи хтозна-чим, таке як гарь. Закриваємо вікна та й все ж, а що ж? Якщо палять, то ж дим, а це запах такого чи бензин, чи газ, хто його зна, запах зовсім інший.
Ганна Дмитрівна, жителька Сум:
Ну, як більше начинають бахкать, бухкать, і тоді й цей запах відчувається дужче, як менше оцієї стрілянини, вибухів, не так відчувається цей запах. Так трохи утром туманчик єсть, до пол седьмого. Вікна не откриваємо, а двері в ванну поодкривали, щоб витяжка робила, і все.
На території області щодня масштабні пожежі. Виникають в екосистемах та житлових масивах, після ворожих обстрілів або через людську недбалість. За добу рятувальники близько пів сотні разів виїжджають на ліквідацію осередків займань. Напередодні вогонь лише в одному місці охопив майже 20 гектарів. Зокрема, у Конотопському районі горить торф'янище, і це справжній виклик для пожежників.
Олег Стрілка, речник ГУ Держслужби з надзвичайних ситуацій в Сумській області:
Безумовно це все не проходить так просто, тому для ліквідації потрібно дуже багато часу. Якщо ми говоримо про торфовища, тут все потрібно заливати водою, використовувати техніку не тільки місцевих підрозділів, а й залучати з обласного центру та інших населених пунктів Сумщини.
Сумський центр контролю та профілактики хвороб постійно моніторить стан повітря. Там фіксували перевищення небезпечних показників, однак загрозами для сум'ян вони не є.
Ірина Купрієнко, в.о. генерального директора Сумського обласного центру контролю і профілактики хвороб:
Рух атмосферного повітря змінюється і тому в нашому місті немає будь-яких підстав панікувати щодо стану атмосферного повітря. Результатами досліджень на цей час перевищень показників і перевищень гранично допустимих концентрацій хімічних речовин, пилу та сажу не виявлено.
Якщо ж задимлення викликає в людей дискомфорт, фахівці радять:
Ірина Купрієнко, в.о. генерального директора Сумського обласного центру контролю і профілактики хвороб:
Бути вдома, зачинити вікна, зачинити щільно двері, якщо є все одно занепокоєння, завісити доступ повітря, якщо він є, вологою ганчіркою, прибрати, вологе прибирання вдома, вживати більше рідини, найкраще - це лужна мінеральна вода, вживати більшу кількість фруктів та овочів, приймати душ, уникати опадів.
Осіння прохолода, вітряна та дощова погода трохи виправлять ситуацію, принаймні сприятимуть швидкому розсіюванню диму.