На Волині ветерани протестували рекреаційні зони у лісі [ Редагувати ]
Екореабілітація у лісі. Понад сотню рекреаційних пунктів облаштували лісівники на Волині. Це спеціальні локації, де можна відпочити без шкоди для природи. Там є вся необхідна інфраструктура. У деяких навіть заготовлені дрова для приготування шашлику. А от чи доступний такий відпочинок для людей з інвалідністю – дізнаємося від наших колег. З ревізією до лісу завітали ветерани на кріслах колісних.
Один із найбільших рекреаційних комплексів на Волині розташований поблизу селища Колки. Дитячий майданчик, водойма й облаштована відпочинкова зона з доріжками та альтанками. Чи доступна ця локація для людей з інвалідністю - тестують ветерани на кріслах колісних.
І ось вже перша перешкода.
Місток здолати без сторонньої допомоги виявилось неможливим. Кут нахилу надто стрімкий.
Дмитро переїхав бар’єр заднім ходом.
Дісталися альтанок. І там ветеран теж зауважив недолік.
Покриття у вас не шорстке. Буде погано тримати милицю, якщо буде зволожена плитка, то може бути навіть небезпечно. Можна послизнутися.
Далі бійці інспектують екостежку. Вона завдовжки чотириста п’ятдесят метрів. Її облаштували лісівники, щоб можна було комфортно прогулятися лісом. На кріслі колісному їхати важко, але можливо. Олександр від такої діяльності трохи втомився, проте задоволений.
Я відчув релакс, це свіже повітря, тиша.
Захисник із Херсонщини. Зумів виїхати з окупації, приєднався до бригади "Маґура" та воював на Запорізькому напрямку. Під Роботиним командир БМП "Бредлі" ледь не загинув.
Олександр, ветеран російсько-української війни:
Ми брали останні, скажемо так, вулиці Роботиного. У машину прилетів ПТУР. Горів, у мене вже в самій машині відірвало кінцівку. Я не знаю, як я там вижив, як я виліз з тієї машини, не знаю, але я вже майже був "двохсотий".
Тепер разом з іншими ветеранами Олександр перевіряє волинські міста на доступність. З ревізією в ліс приїхали вперше.
Євген Сивопляс, ветеран російсько-української війни, голова громадської організації:
Мощення – це безфаскова плитка. Це якраз вона і є безбар’єрною, що немає оцих заокруглених швів, і було досить комфортно. Містки такі, то деякі з них мають досить гострі кути. Там навіть можна перевернутися. Немає туалету для людей з інвалідністю, і це взагалі найперше, з чого має розпочинатися ця доступність.
На інспекцію воїнів запросили самі лісівники. Кажуть, хочуть зробити простори Волині більш доступними для людей з інвалідністю. Адже у таких рекреаційних пунктах часто проводять заходи для бійців та їхніх сімей. І це свого роду екореабілітація.
Світлана Думська, речниця філії "Поліський лісовий офіс" ДП "Ліси України":
Ми дуже часто чуємо під час зустрічей, під час відпочинку, що в лісі - найкраще місце, де можна заспокоїтись, відпустити себе, відпустити якусь проблему в собі. У нас понад сто зон відпочинку. Вони всі над трасами, доступні, абсолютно вільні для відвідування.
Юрій Палюх - інженер лісництва, воював у Серебрянському лісі на Луганщині. Торік демобілізувався. Вже повернувся на роботу. Фронтовик каже: саме ліс допоміг йому відновитися.
Юрій Палюх, інженер Ківерцівського надлісництва ДП "Ліси України":
Ліс допомагає, лікує. Навіть те, що працював у лісі, знадобилося, тому що там проходили бої так само у лісі. Допомагало орієнтуватися, визначати місцевість. Там щось копати, різати дерева для бліндажів.
Понад дві з половиною тисячі працівників лісової галузі України нині служать в лавах ЗСУ. Володимир Ковальчук у тридцятій бригаді з побратимами штурмував ворожі позиції на Донеччині. Тепер опікується воїнами-лісівниками.
Володимир Ковальчук, голова Спілки воїнів-лісівників України:
Ліс дуже-дуже допомагає завдяки тому, що свіже повітря, відпочинок, тиша. Ні один психолог, знаю з досвіду, не здатний замінити те, що може дати природа насправді.
Цю рекреаційну зону лісівники відкрили ще до повномасштабного. Зауваження ветеранів вислухали. Запевняють робитимуть усе, аби лісова екореабілітація стала безбар’єрною.
Це дуже добре допоможе хлопцям від постійних вибухів, від стресів, від такого напруження.