Найкращий вчитель року: Україна обрала переможця премії Global Teacher Prize [ Редагувати ]
Один мільйон гривень, власний освітній проєкт та можливість відвідати церемонію нагородження світової премії Global Teacher Prize. Україна обрала найкращого вчителя цього року. Нею стала Леся Павлюк, вчителька початкових класів з Івано-Франківська. Однак переможцями можна вважати абсолютно усіх учасників премії. Чому так - розповість Євген Бригар.
Це кількість освітніх закладів, зруйнованих в Україні через бомбардування та ракетні обстріли країною-агресоркою. Майже чотири сотні з них - повністю знищені та не підлягають реконструкції. Як працювати в умовах цілодобової небезпеки, як ніхто знає Владислав Кронгауз - харків'янин та цьогорічний фіналіст національної вчительської премії. Уроки в підвалі, метро чи бомбосховищі стали буденністю для Владислава та його учнів.
Владислав Кронгауз, фіналіст премії, вчитель історії:
Я хочу ділитися своїм досвідом, який я маю, працюючи онлайн, працюючи в метрошколі - єдиній у світі. Хотілося б, щоб їх в принципі не було, але ми вже адаптувалися на 3 році війни, тому такий досвід для нас є дуже важливим. І в разі необхідності для дітей із прифронтових районів, ділитися цим досвідом, впроваджувати нові технології, підвищувати якість освіти, гуртуватися і створювати нові можливості для розвитку освіти в умовах війни.
Зі своїми колегами Владислав ділиться, як учні, навіть у таких надскладних умовах, можуть напрочуд легко засвоювати матеріал.
Владислав Кронгауз, фіналіст премії, вчитель історії:
Минулого року представники нашої школи посіли перше місце на турнірі юних істориків, попри те, що було багато команд. Як цікаво, що 30 відсотків фіналу і перемог взяли саме діти з Харкова. Тобто, ми даємо такий приклад, що якщо немає можливості змінити формат навчання, нам потрібно брати той, що є, і актуалізувати, додавати, примножувати. Це дуже відповідальна місія, навіть тоді, коли летять ракети, КАБи. І спочатку вони прилітають, потім починається сирена. Але ми не втрачаємо стійкості, тому що Харків - залізобетон.
Фіналісти національної премії знають: кожен учитель сьогодні - суперзірка і герой! Тож атмосфера відповідна. Червоний хідник, софіти, смокінги та вечірні сукні. Освітяни у центрі уваги.
Фіналістів - 10. Це педагоги, яких відібрали з-поміж 1200 учасників, що подавалися цьогоріч. Вони представляють різні регіони та різні предмети. До того ж номінувати на премію викладача міг будь-хто: колеги, учні, батьки. І щороку кількість охочих довести, що вони найкращі освітяни, лише зростає. А заразом збільшується інтерес до професії вчителя.
Зоя Литвин, засновниця національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine:
Якщо говорити за українське суспільство, то за 7 років премії, престиж професії зріс на 47 відсотків. Ми цю цифру щорічно міряємо і дуже пишаємося, що нам вдалося, що вчителі - важливі. Якщо говорити про міжнародну арену, то ці історії українських вчителів ми робимо помітними й нагадуємо всьому світу, що у дітей є право на освіту і українські вчителі мають йти на справжні геройства, щоб це право дітей забезпечити. Світ має про це знати й допомагати нам.
Кожен з фіналістів використовує унікальні методи підходу до своїх учнів, розробляє власні стратегії викладання. І, безумовно, є найулюбленішими вчителями для своїх шкільних родин.
Олена Зеленська, перша леді України:
Я точно знаю, що ці уроки зараз, в яких би умовах вони не проходили, це саме та життєво важлива доза оптимізму і нормальності, яка нам усім зараз потрібна. Тому саме ви, дорогі вчителі, ті, хто повертає цілі українські родини до життя. Бо якщо домашнє завдання задане - воно має бути зроблене. І повірте, плани на вечір тоді є у всієї родини!
Усі фіналісти - уже переможці. Вони зможуть об'єднати свої сили і разом працювати над тим, щоб українська освіта процвітала. А от суперприз, звання найкращого вчителя України, цьогоріч виборола вчителька початкових класів з Івано-Франківська Леся Павлюк. Вона одна з перших в Україні почала працювати з інклюзивними класами та використовувати у роботі ігрові технології й ментальну арифметику.
Леся Павлюк, переможець національної премії Global Teacher Prize Ukraine:
Ми вчимо наших дітей чітко відрізняти, де добро, а де зло. Ми вчимо приймати рішення і відповідати за наслідки. Ми вчимо мріяти й втілювати свої мрії в життя. Зараз втілилась в життя моя мрія! Я дуже щаслива. Але хочу побажати усім, щоб здійснювалися і ваші мрії!
Сума премії, яку Леся Павлюк отримала на реалізацію своєї освітньої мрії, мільйон гривень. Що це буде за проєкт та коли почнеться його реалізація - вчителька наразі не зізнається. Але запевняє, над ідеями вже активно працює. І корисними вони будуть не лише для учнів.
Я люблю дарувати людям щастя, я люблю дарувати людям любов і світло.