На Київщині за підтримки Угорщини збудували адміністративно-медичний центр [ Редагувати ]
На Київщині від початку повномасштабної війни росіяни пошкодили або взагалі знищили понад тридцять тисяч інфраструктурних об'єктів. Більшість вже відновили. Найперше, що ремонтують, це житло, зазначають в обласній військовій адміністрації. За допомогою західних партнерів збудували наново адміністративно-медичний центр. Репортаж Анатолія Журавльова.
У цій будівлі в селі Синяк на Київщині буде розташовано ЦНАП, відділення пошти та амбулаторія.
І все в одному приміщенні. Реалізувати проєкт в умовах повномасштабної війни стало можливим за підтримки уряду Угорщини.
Українські та угорські посадовці інспектують новобудову.
Даний об'єкт саме завдяки відбору області був поданий до президентської програми "Велике будівництво". І якби не війна - ми б його обов'язково реалізували.
Зведення об'єкта тривало півтора року. Тепер у місцевих є можливість, не виїжджаючи за межі села, скористатися необхідними послугами: і адміністративними, і медичними.
Оксана Джам, директорка Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги:
Амбулаторія має все необхідне для надання первинної медичної допомоги. Це і лабораторна послуга, і ЕКГ, і всі профілактичні щеплення, і обстеження. Що стосується "первинки" - усе тут передбачено, все нове і наближене до людини.
Двері центру відчинені і для жителів села Синяк, і для навколишніх населених пунктів, наголошують у старостаті.
Віра Марченко, в.о. старости Синяківського старостинського округу:
Також у Бучанській громаді є свій автопарк - "Бучатранссервіс". Люди будуть мати можливість під'їжджати - не очікуючи й не шукаючи транспорт. Тобто отримувати послуги. Найближче це було 4 кілометри. Наприклад, у нас в амбулаторії працював лише фельдшер. І от на сьогодні, крім сімейного лікаря, будуть виїжджати сюди вузькопрофільні спеціалісти.
Олексій Кулеба, міністр розвитку громад та територій України:
Це другий об'єкт, який відновлений угорською стороною в Київській області. Я хочу подякувати особисто заступнику міністра закордонних справ пану Левенте, керівнику економічної організації і, звичайно, послу Угорщини в Україні, нашому другу. І звичайно, що всім, хто був залучений у цей процес зі сторони обласної адміністрації.
Під час великої війни Угорщина неодноразово надавала нашій країні підтримку, зазначають парламентарі.
Юлія Гришина, співголова парламентської групи дружби Угорщини з Україною:
З початку повномасштабного вторгнення Угорщина є одним із лідерів допомоги, хоча в нас непрості відносини з Угорщиною. Була велика допомога після аварії на Каховській ГЕС, було вкладено великі кошти для відновлення водопостачання. Ми отримали велику партію - понад 100 ШВЛів на мільйони євро, отримали велику партію шкільних айпадів для дітей по всій Україні.
І плани на співпрацю також є, кажуть у Київській обласній військовій адміністрації.
Руслан Кравченко, начальник Київської обласної військової адміністрації:
Фінансування також було на амбулаторію в Бучанській громаді, інше - на екстрену допомогу, "швидка" була профінансована, відремонтована після руйнування. Угорщина також відбудувала дитячий садочок у Бородянській громаді, і зараз будує загальну школу на 500 дітей, на 500 учнів - також у Бородянській громаді.
Левенте Мадяр, заступник міністра закордонних справ Угорщини:
Цей об'єкт збудовано швидше, ніж схожі об'єкти в Угорщині. Потрібні люди, які вкладали б сюди серце і душу. І ось вони стоять тут, поруч: без них це було б не можливо.
Новий адміністративний комплекс доволі просторий. Посадовці кажуть: тут зможуть приймати десятки жителів Бучанської громади щодня.
Лише разом ми зможемо вистояти. І разом зможемо перемогти в цій навалі, в цій біді, в цій війні, яку розв'язала російська федерація.